Radek Sárközi: Loňské zvýšení tarifů o 15 % nevedlo k nárůstu platů učitelů o dané procento

23.10.2018 13:40 | Zprávy
autor: PV

Reakce vedení ČMOS PŠ na žádost o podporu návrhu Pedagogické komory na zvýšení platů učitelů o 20 procent

Radek Sárközi: Loňské zvýšení tarifů o 15 % nevedlo k nárůstu platů učitelů o dané procento
Foto: Eugen Kukla
Popisek: Předseda spolku Pedagogická komora Radek Sarkozi

Pedagogická komora požádala Českomoravský odborový svaz pracovníků školství o podporu návrhu Pedagogické komory na zvýšení platů učitelů o 20 procent jako kompenzaci za čtyřměsíční odložení ze září 2018 na leden 2019. Z grafu MŠMT, citovaném v odpovědi ČMOs PŠ, je zřejmé, že loňské zvýšení tarifů o 15 % nevedlo k nárůstu platů učitelů o dané procento, ale pouze o 11,4 až 14 %. Obdobně plánované zvýšení tarifů od ledna 2019 o 10 % povede pravděpodobně k nižšímu nárůstu platů učitelů, než je uvedené procento...

Pedagogická komora navrhla kompenzovat odklad zvýšení platů učitelů o 15 % ze září 2018 na leden 2019 dodatečným navýšením o dalších 5 procentních bodů na celkových 20 %. Tuto změnu musí schválit Poslanecká sněmovna. V průměru se jedná celkem o 19 000 Kč. Pedagogická komora rovněž zpracovala návrh na zvýšení příplatků pro třídní učitele a za specializované činnosti na 2500 až 3500 Kč měsíčně, o kterém bude Poslanecká sněmovna hlasovat v prvním čtení na aktuální říjnové schůzi.

Návrh Pedagogické komory podporují:
Asociace češtinářů
Unie křesťanských pedagogů ČR
Poslanecký klub TOP 09
Poslanecký klub Česká pirátská strana

Odpověď předsedy ČMOS PŠ pana Dobšíka na naši žádost o podporu:

Vážené kolegyně a kolegové,

na jednání Předsednictva Českomoravského odborového svazu pracovníků školství (pátek 19. 10. 2018) jsme projednávali žádost spolku „Pedagogická komora“ týkající se navýšení platů o 20 % od ledna 2019. Vedení odborového svazu bylo pověřeno sdělit následující:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Promarněné naděje (deset let od brexitu)

9:16 Ivo Strejček: Promarněné naděje (deset let od brexitu)

24. června 2016 se ve Velké Británii konalo referendum o členství této země v Evropské unii. Při vol…