Vaše Věc: Škarohlídi měli pravdu. ANO ztrácí své pozice v zastupitelstvech měst

5. 7. 2015 21:06

Andrej Babiš přilákal mnoho zklamaných občanů tím, že stále do kola opakoval, jak jsou zavedené politické strany prohnilé a jak jsou on a jeho hnutí jiní a všechno „prostě zařídí“. Jeho hnutí uspělo nejen v parlamentních volbách, ale také ve volbách do obecních zastupitelstev.

Vaše Věc: Škarohlídi měli pravdu. ANO ztrácí své pozice v zastupitelstvech měst
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Slova „škarohlídů“ o tom, že se politická nezkušenost členů hnutí ANO a zároveň absence společného ideového základu, programové báze hnutí, na působení zvolených členů hnutí ANO v obecních zastupitelstvech rozhodně projeví, na sebe nenechala dlouho čekat.

A v posledních můžeme dokonce v médiích sledovat jisté znaky toho, že i toto „nové, lepší a čistší“ hnutí vykazuje jisté známky vnitřní prohnilosti a rozkladu.  Primátor Ústí nad Labem J. Zikmund (ANO) byl odvolán vlastními lidmi, A. Babiš tento tah označil za puč a celou Ústeckou buňku hnutí ANO zrušil. To samé, co potkalo (dnes již) exprimátora Zikmunda, potkalo v tomto týdnu také jeho českobudějovického kolegu J. Svobodu.

Vedení ANO sice tyto situace interpretuje tak, že členové jejich hnutí neumějí hrát špinavé politické hry tak jako členové zavedených politických stran, otázkou ale je, zda za těmito neúspěchy nestojí spíše to, že hnutí nemá žádný program, jeho členy nespojuje žádná politická vize (nemají co prosazovat), nestojí za nimi ani žádné relevantní zkušenosti a pro výkony svých funkcí jsou často zcela nekompetentní (nevědí, jak cokoli prosazovat), tak se pak na jednotlivých radnicích soustředí ponejvíce na spory mezi sebou.

Občany však vnitřní sympatie či antipatie členů hnutí ANO působících na radnicích českých měst vůbec nezajímají. Chtějí od nich, aby řešili problémy jejich města, ne svoje… Každopádně jsou velké problémy Babišových lidí v obcích důležitým signálem pro voliče, kteří se již za rok a čtvrt budou rozhodovat, koho zvolit v krajských volbách. A proč dávat motorku někomu, kdo nezvládá ani jízdu na tříkolce…

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…