Babišův profesor: Lidé plácají i horší věci než pytlák Kalousek. No a lidovci...

10.12.2013 9:20 | Zprávy

ROZHOVOR U Miroslava Kalouska ještě neodezněl šok ze ztráty mocenských pozic. Jsou ale lidé, kteří plácají ještě horší věci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl prof. Jiří Zlatuška, zvolený do sněmovny za hnutí ANO, v reakci na kritiku Andreje Babiše od exministra financí. Zlatuška se vyjádřil i k postoji prezidenta nejmenovat některé ministry a výrokům Jiřího Rusnoka k cestě na pohřeb Nelsona Mandely.

 Babišův profesor: Lidé plácají i horší věci než pytlák Kalousek. No a lidovci...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Jak se díváte na postoj prezidenta, který nechce jmenovat Lubomíra Zaorálka ministrem zahraničí? Zatímco Bohuslav Sobotka poukazuje na skutečnost, že prezident musí postupovat podle Ústavy, Andrej Babiš by byl k Zemanovu kroku vstřícnější. Udělal Váš předseda chybu, když dal najevo, že mu nevadí postup prezidenta v této věci?

Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří, a ani zde to nebude jinak. K faktickému vetu premiérova návrhu zatím nedošlo a pan prezident nejvýše zkouší, kam své politické partnery může dotlačit. Nedělal bych také z uměřené slušnosti hned slabost.

Zeman v nedělních Hovorech z Lán prohlásil, že ministerstva by měli řídit lidé s dostatečným odborným zázemím. V této souvislosti pak na adresu Martina Stropnického poznamenal, že by ho například nejmenoval ministrem obrany. A Stropnický pak Zemanovi vzkázal, že "ministr obrany nemusí být nejlepší tankista v zemi, ani ten, kdo nejlépe střílí na terč". Jaký je váš komentář k této záležitosti?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

18:21 Levnější energie? Má to řešení. Šichtařová nemilosrdně, co musíme provést Němcům

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nesouhlasím s touto funkcí státu, nevidím ke koncesionářským poplatkům …