Analytik Štefec pro PL vyhodnotil útoky v Bruselu. A dodal: Islamista z ČR Abbás měl být už zadržen

22.03.2016 20:41 | Zprávy
autor: Jan Štěpán

ROZHOVOR Teroristické útoky v Bruselu provedli profesionálové a mohou se i stupňovat, myslí si bezpečnostní expert a někdejší poradce na ministerstvu obrany Jaroslav Štefec. Dále uvádí, že se nyní začíná velmi silně projevovat krátkozrakost vlád některých evropských států, které odzbrojily své občany a nechaly je v podstatě napospas skupinám potenciálních útočníků. Také islámští duchovní v Česku, kteří chtějí u nás uplatňovat právo šaría, by měli být podle něj už dávno zatčeni za zločinné spiknutí proti základům právního státu v ČR!

Analytik Štefec pro PL vyhodnotil útoky v Bruselu. A dodal: Islamista z ČR Abbás měl být už zadržen
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Zbrojní analytik Jaroslav Štefec v pořadu ČT Hyde park

Domníváte se, že bruselský útok má nějakou spojitost s islámským extremismem? Mohl být třeba odpovědí na zásah bruselské policie, která v minulých dnech zatkla dva hledané teroristy? A neměli by být na všech velkých evropských letištích posíleny policejní hlídky?

Exploze na bruselském letišti i ve stanici metra Maelbeek byly zcela jednoznačně teroristickými útoky. O tom není sporu, šlo by o teroristický útok bez ohledu na to, kdo ho zorganizoval. Otázka jeho spojitosti s islámským extremismem je ovšem daleko složitější.

Koordinace a provedení útoku svědčí o profesionální přípravě, i když dosud známý rozsah ukazuje spíše na izolovanou skupinku útočníků s omezenými prostředky. Ale na jakékoliv soudy je zatím brzy. Podstatné jsou však důsledky tohoto útoku nejen pro Belgii, ale pro všechny státy Evropy. A tím myslím skutečně všechny včetně Ruska, které se ovšem s tímto druhem teroristických útoků už minimálně ve dvou případech setkalo a má také největší zkušenosti s jejich prevencí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

9:52 Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Nejprve představa, že českého vládce určuje říšský panovník, poté nabídka, ab…