Generál Randák předkládá vysvětlení Babišova trápení. Jeho slova možná naštvou Kalouska a Topolánka

09.12.2013 7:03 | Zprávy

ROZHOVOR Kumulace moci do rukou jediného člověka, který vlastní podnikatelské impérium Agrofert, významná média i politický vliv, se bývalý šéf zpravodajské služby, generál Karel Randák dle svých slov pro ParlamentníListy.cz neobává. Randák spolupracuje s nadačním protikorupčním fondem Karla Janečka, se kterým sympatizuje i sám Babiš.

Generál Randák předkládá vysvětlení Babišova trápení. Jeho slova možná naštvou Kalouska a Topolánka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„Já ho vidím jako člověka, který má normální dvě ruce, dvě nohy a jednu hlavu a je to člověk jako každý jiný. Není o nic nebezpečnější a o nic horší, než je Bohuslav Sobotka nebo Pavel Bělobrádek,“ řekl o předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Jako člověk je Babiš podle generála Randáka dokonce lepší než bývalí premiéři Mirek Topolánek nebo Petr Nečas.

Myslíte si, jako bývalý šéf zpravodajské služby, že lustrační zákon už splnil svou roli a že už může být zrušen, nebo existuje riziko ze strany příslušníků a spolupracovníků StB nebo prominentů minulého režimu?

Nejsem na to odborník. Ale lustrační zákon byl přijat proto, aby se lidé, kteří byli nějak spojeni s bývalým režimem, nedostali do vysokých státních funkcí. Což v dnešní době je v podstatě utopie, protože kdo něco znamenal v bývalé komunistické straně nebo byl nějaký funkcionář, měl svůj věk, a dneska už je to po dalším čtvrt století opravdu starý člověk. A nikdo takový tam není.

Stalo se o víkendu: Celostátní sněm TOP 09

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…