Studentská vůdkyně Pajerová má strach. Připomněla i Dienstbiera v sídle KSČM

25.10.2013 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR Pro ODS možná ještě není vše ztraceno, Miroslava Němcová má totiž upřímnou snahu vykročit dál a nově. Zato ČSSD jde komunistům na ruku a kauzou Ústavu pro studium totalitních režimů důvěru některých lidí ztratila. Takhle hodnotí předvolební situaci pedagožka a bývalá studentská vůdkyně Monika MacDonagh – Pajerová.

Studentská vůdkyně Pajerová má strach. Připomněla i Dienstbiera v sídle KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studentská vůdkyně Monika Pajerová

Koho budete volit?

Tentokrát dám svůj hlas KDU - ČSL. Vždycky jsem volila strany politického středu kvůli rovnováze a zdá se mi, že křesťanští demokraté v Poslanecké sněmovně opravdu chybí. Je mi sympatické i to, že otevřeli jako kdysi čtyřkoalice svoje kandidátní listiny nezávislým, výrazným osobnostem.

Uhádl jsem to. Za KDU – ČSL totiž kandiduje Daniel Herman, bývalý ředitel ÚSTR, jehož si velmi vážíte…

Samozřejmě, Daniela Hermana podporuji dlouhodobě. Vážím si ho jako poctivého, skromného člověka, který vždycky pracoval pro ostatní se stejnou obětavostí. Pro kardinála Miloslava Vlka, profesora Jana Švejnara a následně pro Ústav pro studium totalitních režimů. Puč v režii ČSSD, který v ÚSTR proběhl na jaře tohoto roku, mě definitivně přesvědčil, že na moderní a antikomunistickou levici si tu budeme muset ještě počkat a že sociální témata stejně dobře nese KDU - ČSL. Moc doufám, že se probojují do Poslanecké sněmovny.

Co soudíte o vzrostlých preferencích ANO Andreje Babiše?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vědecký greendealismus je jako vědecký komunismus. Noveský rozebral největší nesmysly

16:00 Vědecký greendealismus je jako vědecký komunismus. Noveský rozebral největší nesmysly

Zvítězí dotace na větrníky, nebo energetická bezpečnost a snížení cen elektřiny v ČR? Tak jednoduchá…