Začátek totality, zrůdnost a Ištvanův gang. Zkušený pravičák Štěpánek zcela vážně i na silvestra

31.12.2013 10:47 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR Komentátor politického dění, hudebník, spisovatel a člen ODS Petr Štěpánek se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad událostmi uplynulého roku. Stav pravice v naší zemi shrnul lapidárně slovem "katastrofa". Štěpánek mluví také o tom, co bude muset brzy vymýšlet Miroslav Kalousek, o Andreji Babišovi i o největších mediálních zrůdnostech.

Začátek totality, zrůdnost a Ištvanův gang. Zkušený pravičák Štěpánek zcela vážně i na silvestra
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Petr Štěpánek, politický glosátor a hudebník

Můžete v úvodu zhodnotit stav a vývoj pravice v naší zemi v letošním, téměř uplynulém, roce?

Katastrofa! Sklizeň vlastní bezzásadové politiky.

Často nešetříte kritiku vůči ODS, jejím členem ale stále zůstáváte. Věříte tedy ještě tomu, že to není mrtvá strana?  

Hrajete-li fotbal, navlékáte nějaký dres. Stejné je to v politice. Už dvaadvacet let hraju v modrém dresu. Jenže letos jsem se na poměry ve svém mužstvu už nemohl – stejně jako jeho dva bývalí „kapitáni“ Klaus a Topolánek – koukat. K oběma mám blízký vztah, s Klausem jsem pracoval, s Topolánkem také, navíc jsme přátelé. Oslovila mne jejich dohoda a vůle něco se skomírající pravicí, respektive s ODS, udělat, zevnitř či zvenčí. V okamžiku, kdy se to kvůli nedostatku času celé zvrtlo, rezignoval jsem na všechny funkce, ale v ODS jsem jako řadový člen zůstal. Naděje umírá poslední, ale kdovíjaký optimista nejsem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…