Birke (ČSSD): Mýto aneb cesta ministra Ťoka do Nikam

20.07.2016 12:58 | Zprávy
autor: PV

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo NEUMÍ, hledá důvody. Tento známý citát, který jsem si dovolil mírně upravit, se mi vybavil vždy, když jsem poslouchal, jakým způsobem obhajuje ministr dopravy Ťok svůj (ne)postup v otázce řešení výběru mýta po roce 2016.

Birke (ČSSD): Mýto aneb cesta ministra Ťoka do Nikam
Foto: archiv starosty
Popisek: poslanec a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD)

Vrcholem jeho argumentačního kouzlení bylo několik rozhovorů a článků z posledních dní. V nich se veřejnost snaží přesvědčit o tom, že měl, má a bude mít situaci kolem mýta pod kontrolou. Člověka ale definují činy, nikoliv slova. A konkrétní kroky pana ministra ukazují, že situaci kolem mýta pod kontrolou neměl, nemá a na to, zda bude mít, by si v této chvíli vsadil málokdo. Jak to tedy s mýtem za ministrování pana Ťoka skutečně bylo?

Vyřešení mýta bylo od počátku této vlády na ministerstvu dopravy jednou z priorit. Po úvodním eskamotérství ministra Antonína Prachaře nastoupil v prosinci 2014 do funkce Dan Ťok. V té chvíli bylo veřejně známo, že smlouva s Kapschem skrývá řadu nášlapných min. Místo, aby již známé problémy okamžitě řešil, strávil více než polovinu svého funkčního období jejich objevováním. V této politice překvapeného objevování již objevovaného pokračuje až do dnešních dnů. Čas, který měl, trestuhodně promrhal. Po roce a půl jeho účinkování ve funkci ministra jsme dnes v zásadě tam, kde jsme byli, když nastoupil do funkce.

Není pravda, jak tvrdí, že není možné získat potřebnou dokumentaci k mýtu. Potřebná dokumentace k tomu, aby ministerstvo mohlo konat, je k dispozici již několik let. Ministr měl okamžitě pověřit tým na Ředitelství silnic a dálnic, aby se s ní seznámil a nastudoval ji. Nestalo se tak, a proto jsme stále v rukou firmy Kapsch, která si může dělat, co uzná za vhodné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hlavatý (STAN): Prezident se snažil o dohodu

10:02 Hlavatý (STAN): Prezident se snažil o dohodu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.