Koblížek (STAN): Česká pošta ve slepé uličce

01.05.2016 13:42 | Zprávy
autor: PV

Rušení poboček České pošty je stále diskutované téma na všech úrovních od Ministerstva vnitra, přes vedení tohoto státního podniku až po starosty obcí a měst a občany.

Koblížek (STAN): Česká pošta ve slepé uličce
Foto: STAN
Popisek: Oldřich Koblížek

Do roku 2025 se má zrušit 2526 pošt (z 3217 poboček má zůstat pouhých 691), ostatní mají být provozovány prostřednictvím partnera, jakým je např. místní prodejna potravin nebo obecní úřad nebo jakákoliv firma, kterou se podaří získat. V případě ukončení činnosti partnera není cesty zpátky. Starostové a nezávislí s tím nesouhlasí a požádali už před dvěma lety o předložení finanční analýzy pro změny v České poště, a pokud se prokáže, že k tomuto kroku není důvod, požadujeme vrátit doručování pobočkám a jejich provozní dobu tak, aby byly dostupné pro všechny, nejen pro seniory a matky s dětmi, tedy i v mimopracovní dobu.
Rušení pošt v malých obcích by mělo obrovské dopady na každodenní život lidí a další rozvoj obcí.

Co je důvodem takového plánu?

Podle současného vedení České pošty je důvodem dramatického rušení pošt údajná finanční ztráta na pobočkové síti, která ročně činí 1,5 miliardy korun. Tuto finanční ztrátu si pravděpodobně Česká pošta způsobila sama neodůvodněným odebráním pěšího doručování poštovních zásilek svým pobočkám a zavedením doručování motorizovaným přesouváním poštovních doručovatelek od obce k obci, kde je prováděn stejný roznos, jako před tím z poboček.

A to je jádro problému, který se neustále točí v začarovaném kruhu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.