Premiér Babiš: Ohrožen je celý ocelářský průmysl

22.12.2019 12:17 | Zprávy
autor: PV

Předseda vlády ČR Andrej Babiš společně s místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem navštívili v pátek 20. prosince 2019 Ostravu. Na programu měli jednání se živnostníky, s vedením Liberty Ostrava, s odbory i s vedením OKD. V odpoledních hodinách uctili památku 13 horníků, kteří před rokem přišli o život během neštěstí v dole ČSM-Sever.

Premiér Babiš: Ohrožen je celý ocelářský průmysl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš společně s místopředsedou vlády Karlem Havlíčkem se nejprve setkali s živnostníky. Hlavním bodem jednání bylo představení Živnostenského balíčku, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem financí a dalšími resorty a úřady. Cílem balíčku je snížení administrativní zátěže pro malé a střední podnikatele. Balíček obsahuje 10 opatření, která by měla firmám usnadnit život.

„Debata byla velice užitečná. Chceme hlavně snížit byrokracii a něco pro podnikatele udělat. Vyzvali jsme podnikatele, aby nás kontaktovali, když mají problémy. Jsme připraveni je řešit,“ sdělil po setkání Andrej Babiš.

Předseda vlády s vicepremiérem poté jednali s novým generálním ředitelem Liberty Ostrava Pascalem Genestem. Firma je součástí skupiny Liberty Steel, globální ocelářské a těžební společnosti s 30 000 zaměstnanci, ve více než 200 lokalitách na šesti kontinentech. Následně Andrej Babiš hovořil s představiteli odborových organizací ocelářských firem. Mezi témata patřilo například uplatnění české stavební oceli na trhu EU či ochrana a zvýšení konkurenceschopnosti evropského ocelářství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.