Primátor Nwelati: Vedení města odmítá laciná gesta

22.12.2019 13:13 | Zprávy
autor: PV

Čtvrteční jednání zastupitelstva zpestřilo vystoupení skupinky ekologických aktivistů, kteří s rozvinutým transparentem a plakátky v rukou požadovali okamžité vyhlášení klimatické nouze v Mladé Boleslavi a další kroky, vedoucí ke zlepšení životního prostředí.

Primátor Nwelati: Vedení města  odmítá laciná gesta
Foto: ddm-mb.cz
Popisek: Mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati

Prostřednictvím opozice byl v podobném duchu předložen návrh k projednání. Ten ovšem zastupitelé neschválili. Primátor Raduan Nwelati i ostatní zástupci vedení města vyjádřili ochotu jednat se zájemci z řad veřejnosti o konkrétních ekologických tématech, ale odmítají přijímat ukvapená rozhodnutí bez podrobných analýz a dělat tak jen líbivá gesta před veřejností.

"Nás toto téma samozřejmě zajímá. My chceme, aby město bylo šetrné k životnímu prostředí, ale jsem zastáncem toho, že takové věci se musí připravit, musí být reálné, rozumné a postupné. Nemůžeme říkat, že se k něčemu zavážeme, pokud si nejsme úplně jistí, že budeme schopní to vůbec splnit. Zavázat se k něčemu je hezké gesto, které se možná může líbit veřejnosti, ale pokud se to neplní, tak je to bez jakéhokoliv účinku a životnímu prostředí to nepomůže," řekl primátor Raduan Nwelati.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.