FOTO Poslanec Foldyna zachránil vážně nemocné dítě

31. 8. 2015 16:23

Jako statečný voják, který zachránil dítě ze sutin, nebo hasič utíkající z hořícího domu s dítkem v náručí. Toto napsala o poslanci ČSSD Jaroslavu Foldynovi žena, které podle jejích slov známý sociálnědemokratický poslanec zachránil dítě i střechu nad hlavou. Foldyna totiž pomohl rodině, jejíž dcerka bojovala s leukémií.

FOTO Poslanec Foldyna zachránil vážně nemocné dítě
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Jaroslav Foldyna na mítinku v Lounech
reklama

Na Facebooku se objevila zpráva vyzdvihující sociálnědemokratického poslance Jaroslava Foldynu jako bojovníka a hrdinu. Poslanec totiž pomohl jedné rodině, jejíž malá dcera se léčila s leukémií a neměla na léčbu prostředky.

Sám Foldyna o tom nikde neinformoval, za což ho matka zmíněné holčičky rovněž chválí u přiložené fotky na svém facebookovém profilu: „Tady je Věruška v náručí svého zachránce, který (ač je veřejně znám) téměř v tajnosti moc pomohl! Věděli o tom jen jeho rodina a blízcí přátelé,“ napsala matka nemocné holčičky.

„Dojemné setkání po dvou letech a zároveň úplně první setkání se svým tajemným zachráncem. Připomíná mi to fotky, na kterých je třeba statečný voják, který právě zachránil dítě ze sutin, nebo hasič utíkající z hořícího domu s dítkem v náručí, jemuž právě zachránil život, a za nimi je vidět drsná skutečnost,“ dodala k fotce poslance se svojí dcerou žena.

Jaroslav Foldyna k tomu příliš nic říkat nechtěl. Podle svých slov to nedělal pro svoji slávu a držel to v tajnosti. Nicméně o tom sama veřejně napsala její matka. „Měla vrozenou srdeční vadu a při operaci přišli na to, že má leukémii a Downův syndrom. Její matka je samoživitelka, dlužila v Motole, odstřihli jí elektřinu, plyn a všechno. Když jsem se to dozvěděl, tak jsem jim pomohl. Věruška je obrovská bojovnice, dnes jí jsou dva roky a s nemocí bojuje,“ řekl k tomu ParlamentnímListům.cz Foldyna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příště to určí Kalousek s Gazdíkem a bude klid. Nacher, Klaus ml. a Okamura tvrdě o pláči nad Radou ČT. Ale jiní se bojí

18:00 Příště to určí Kalousek s Gazdíkem a bude klid. Nacher, Klaus ml. a Okamura tvrdě o pláči nad Radou ČT. Ale jiní se bojí

ANKETA Rada České televize je v kompletním složení, poslanci ve středu zvolili zbývající tři členy. …