Ozvěny utrpení Řecka: Euro je žalář národů a musí co nejdříve skončit. Budete se divit, co nám o tom řekl Andrej Babiš. A Kalousek a kníže dodali…

13.07.2015 14:01 | Zprávy

ANKETA Filozof Václav Bělohradský v České televizi řekl, že euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro – „žalář národů“ – skončí, tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, protože je euro nastaveno podle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.

Ozvěny utrpení Řecka: Euro je žalář národů a musí co nejdříve skončit. Budete se divit, co nám o tom řekl Andrej Babiš. A Kalousek a kníže dodali…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto

Filozof Václav Bělohradský v České televizi řekl, že euro je umělá konstrukce, jež má držet pohromadě sever a jih Evropy, a čím dříve euro – „žalář národů“ – skončí, tím lépe, neboť euro je proti všem ekonomickým zákonům. Jinak jsou jižní země odsouzeny k bezmeznému utrpení, neboť je euro nastaveno podle ekonomiky Německa – podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské či řecké. Euro vrací nacionalistické stereotypy, že Němci platí „líné Řeky“.

Podle Bělohradského je euro opravdu umělá konstrukce, která má držet pohromadě jih a sever Evropy. „My teď máme měnu, která silně podhodnocuje německé zboží a nesmyslně nadhodnocuje italské nebo řecké zboží, a ta situace je neřešitelná. Osobně si myslím, že čím dříve euro, ten žalář národů skončí, tím to vlastně bude lepší. Protože euro je proti všem ekonomickým zákonům,“ řekl Bělohradský. „A jižní země jsou odsouzeny k bezmeznému utrpení,“ podotkl.

Bělohradský také připomněl, že na televizi Euronews byl prezentován výzkum německého veřejného mínění. „Všichni dotazovaní se radovali, jak to těm Řekům ukážeme, že německý ministr financí Schäuble hájí německé zájmy,“ přiblížil výsledky onoho průzkumu. Podle něj nyní Merkelová řeší problém, jestli bude evropským vůdcem, anebo jestli vyhraje volby. „Riskuje, že Schäuble je mnohem populárnější tím, že hájí německé zájmy. Že Němci nebudou za ty líné Řeky... Všimněte si, jaké stereotypy se vracejí do hry, staré nacionalistické stereotypy,“ řekl filozof.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

16:05 „Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

Poslanci svádějí ve čtvrtek bitvu o koncesionářské poplatky. Konkrétně o jejich navýšení. Šéf hnutí …