„Všechny tahám ze sra*ek a nic z toho nemám," postěžoval si policejní exprezident. Pak dostával gáži 30 tisíc EUR od mafiánských struktur

23.12.2020 10:11

Vazebně stíhaný policejní exprezident Milan Lučanský, jehož kauza na Slovensku plní stránky novin, měl brát od mafiánských struktur 30 tisíc euro měsíčně. Tedy víc jak třičtvrtě milionu korun. Za co? Měl pomáhat organizovanému zločinu od problémů, stejně jako předávat citlivé informace z vyšetřování. Na detaily upozornil list Pravda.sk.

„Všechny tahám ze sra*ek a nic z toho nemám," postěžoval si policejní exprezident. Pak dostával gáži 30 tisíc EUR od mafiánských struktur
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Bývalý slovenský policejní prezident Milan Lučanský
reklama

Anketa

Kdo by se Vám po diskutovaném odchodu Petra Dvořáka z ČT líbil v jejím čele?

hlasovalo: 13785 lidí
Usnesení slovenského soudu přibližuje způsob, jakým se měl do korupčních vztahů dostat právě Lučanský. Jemu se mimochodem přisuzuje úspěch při odsouzení mnohonásobného vraha Mikuláše Černáka, s nímž ParlamentníListy.cz přinesly několik rozhovorů.

Když byl 1. června 2018 Lučanský jmenován do funkce prezidenta Policejního sboru, měl si ve své prezidentské kanceláři postěžovat spolupracujícímu obviněnému Norbertovi Paksimu na „podnikání" dnes už taky obviněného bývalého příslušníka SIS (obdoba české BIS) Františka Böhma.

„Uvedl, že všichni v jeho okolí dělají kšefty a od jeho osoby pak chtějí, aby tahal každého ze sraček a on z toho nic nemá," uvádí usnesení.

Bývalý příslušník tajných služeb prý po této předané stížnosti rozhodl, že by si měl Lučanský odnášet pravidelnou apanáž. Od srpna 2018 do konce roku 2019 měl Paksi pravidelně dostávat 45 tisíc eur, ze kterých si sám 14 tisíc nechal, tisíc euro odevzdal svému nadřízenému a 30 tisíc eur mělo zůstat Lučanskému jako odměna za poskytování informací z policejního prostředí. Dohromady měl Lučanský dostat nejmíň 510 tisíc eur, tedy přes 13 milionů korun.

Slovenské orgány rovněž zadržely spolumajitele firmy Penta Jaroslava Haščáka. Ten měl pro změnu platit za získání nahrávek kauzy Gorily, kterou tajné služby shromažďovaly jako důkaz korupce a ovlivňování řady obchodů. Vánoce má Haščák strávit za mřížemi, stejně jako Lučanský.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Fik ho tam.“ Dienstbier, kmotr ODS a nejvyšší státní zástupce. Hodně vysoká hra. Informace, které mnohé změní

4:44 „Fik ho tam.“ Dienstbier, kmotr ODS a nejvyšší státní zástupce. Hodně vysoká hra. Informace, které mnohé změní

Psal se duben roku 2011, kdy tehdejší stínový ministr spravedlnosti za ČSSD Jiří Dienstbier konfront…