Dohra soudu se Sobotkou: Takto to prý doopravdy bylo s OKD

05.09.2017 14:02 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Investor a slovenský miliardář Pavol Krúpa, který se dlouhodobě angažuje v rozpletení kauzy OKD, ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz komentuje páteční vystoupení Bohuslava Sobotky před soudem právě kvůli privatizaci menšinového státního podílu v této firmě z roku 2004. Podle Krúpy je zjevné, že byla cena výrazně podhodnocena, Sobotka prý klidně mohl být oklamán.

Dohra soudu se Sobotkou: Takto to prý doopravdy bylo s OKD
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka minulý pátek zhruba dvě hodiny z pozice svědka vypovídal před Obvodním soudem pro Prahu 2, který se zabývá trestní kauzou nevýhodné privatizace státního podílu důlní společnosti OKD.

Sobotka před soudem odmítl, že by stát prodal 46procentní podíl za podhodnocenou cenu. Podle něho vše probíhalo standardním způsobem. Hned několikrát premiér Sobotka řekl, že vše probíhalo před 13 letdy a některé věci si nemůže pamatovat.

ParlamentníListy.cz se zeptaly miliardáře Pavola Krúpy, vlastníka investiční skupiny Arca Capital, co o Sobotkově vystoupení soudí. Krúpa se už několik let v kauze OKD silně angažuje a podílí se na rozpletení celého případu. Podnikatel už dříve pro PL řekl, že existuje možnost, že byla privatizační smlouva realizována účelově a pro stát nevýhodně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…