Ilegální migrace je trestný čin, udeřil Zeman. Došlo i na pomočování. A rázná politička vyzvala prezidenta k zákroku

22.09.2015 14:10 | Zprávy

„Ilegální migrace je trestný čin,“ konstatoval při zahájení své návštěvy Moravskoslezského kraje prezident republiky Miloš Zeman na setkání se zastupiteli v Ostravě. Zmínil i to, že by rád na našich hranicích viděl nejen policii, ale také armádu a dobrovolnické zálohy: „Myslím, že staří Kréťané, když se jich ptali, proč nemají hradby, odpovídali: Naší hradbou jsou naši muži,“ zmínil také Zeman a pak zkritizoval některé postupy Ministerstva obrany.

Ilegální migrace je trestný čin, udeřil Zeman. Došlo i na pomočování. A rázná politička vyzvala prezidenta k zákroku
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman na setkání se zastupiteli v Ostravě při návštěvě Moravskoslezského kraje

„Vážený pane prezidente, milý Miloši,“ uvítal hlavu státu hejtman Miroslav Novák v sále Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, kde Miloš Zeman zahajoval setkáním se zastupiteli, představiteli obcí a veřejného života svou už třetí návštěvu tohoto regionu. „Jsem rád, že dnešní obsazenost zasedací místnosti je lepší, než byla minule, což svědčí o tom, že úřad prezidenta vzbuzuje stále větší zájem i mezi veřejností politickou a komunální,“ konstatoval Novák s tím, že příležitost diskutovat s prezidentem je výjimečná a proto tychle předal slovo Zemanovi. Prezident nejdříve připomenul, že právě Moravskoslezský kraj je regionem, který zná ze všech krajů nejlépe, protože jde o jeho volební kraj a projížděl ho autobusem Zemák. „Jsem rád, že po letech deprese a blbé nálady se naše ekonomika konečně začíná rozbíhat, že klesá nezaměstnanost a roste počet volných pracovních míst,“ uvedl také ve svém úvodním proslovu prezident s tím, že trend je „radostný.“

Zeman: „Obávám se, že se tady stal jeden z největších podvodů století.“

Negativa jsou v moravskoslezském regionu podle Zemana dána situací v OKD: „Obávám se, že se tady stal jeden z největších podvodů století,“ konstatoval prezident a hovořil o vyvádění miliard korun. „Speciální záležitostí jsou i byty RPG, společnosti, kde mimo jiné působil i dnešní europoslanec pan Telička, a která se nyní přeměňuje na společnost s poněkud nejasnými majetkovými poměry,“ doplnil také Zeman. „Na jedné straně se můžeme radovat, blbá nálada končí. Na druhé straně zbývá několik tmavých skvrn jako je nezaměstnanost na Karvinsku a Bruntálsku. Věřte mi, že se budu snažit, abych přispěl k tomu, aby přišli noví investoři,“ uvedl také prezident a pak už byl prostor pro dotazy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Daniela Černá

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavlův Hrad prý zavařil poslancům s 28. říjnem. Stížnosti na pozvánky

4:43 Pavlův Hrad prý zavařil poslancům s 28. říjnem. Stížnosti na pozvánky

Amatérismus Pavlova Hradu? Tuto otázku si kladou v souvislosti s přípravou oslav výročí založení čes…