Majerová odkryla karty. Teď máte šanci říct vládě ne! Začněte Senátem!

22.09.2022 7:51 | Rozhovor

Nejsem váš kandidát, jestli jste spokojeni s vládou Petra Fialy a s tím, kam se ubírá náš svět. Právě s takovou výzvou přišla těsně před prvním kolem senátních voleb předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová, která se uchází o důvěru voličů na Olomoucku.

Majerová odkryla karty. Teď máte šanci říct vládě ne! Začněte Senátem!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Majerová

„Chápu, proč lidé Senát nemají rádi, ale bojkotem senátních voleb nezmění vůbec nic. Naopak. Ti druzí, ti, kteří volí strany vládní koalice, k volbám určitě přijdou a znovu budou volit přesně ty, kteří naši zemi vedou od deseti k pěti,“ varuje Majerová, podle které musí i do senátních lavic dosednout úplně jiný typ politiků, má-li se v České republice něco změnit. „A já už se na tuhle vládu opravdu nemůžu dívat. Už toho opravdu bylo dost. Řekněme vládě ne! Právě v těchto volbách k tomu máme první skvělou příležitost,“ vyzývá k rázné odpovědi voličů na politiku kabinetu Petra Fialy Zuzana Majerová.

„Pokud vám stejně jako mně připadá, že se svět zbláznil, jestli si i vy myslíte, že válku je potřeba zastavit u jednacího stolu, a ne přiléváním oleje do ohně, jestli i vám připadá, že se z politiky vytratil zdravý selský rozum, jestli i vám záleží na tom, v jakém světě budou žít naše děti a vnoučata, pak jsem pro vás nejspíš ta správná volba a budu opravdu ráda, když mi svěříte svůj hlas,“ obrací se s výzvou na své voliče Majerová, která jim jedním dechem slibuje, že je nezklame, protože je jediná věc, kterou opravu neumí a tou je vzdávat se.

Majerová do politiky v podstatě vstoupila již v listopadu 1989 jako organizátorka stávkového výboru na Gymnáziu Hejčín v Olomouci. „Bylo mi 17 let. A od té doby už jsem politické a společenské dění neopustila. Dříve jsem spíše pracovala pro druhé, posledních pár let už chodím na volební trh s vlastní kůží. Dlouhodobě také pomáhám organizacím pečujícím o naše občany a děti s různými typy postižení, kteří si sami pomoci nemohou,“ vzpomíná na své politické začátky olomoucká politička a předsedkyně Trikolory. „Studovala jsem dvě vysoké školy, ale diplom nemám. Vždy mi do toho – těsně před cílem – něco vlezlo. V roce 1993 odchod do Kanady, kde jsem pak strávila šest let, v roce 2017 politika. Miluju angličtinu, která se mi stala i profesí. Měla jsem soukromou jazykovou školu, překládala, tlumočila a angličtinu jsem učila rovněž na základní škole,“ rekapituluje svou kariéru bývalá poslankyně, která po loňském odchodu z Poslanecké sněmovny opět překládá a tlumočí.

A nejen to, Zuzana Majerová je velmi agilní předsedkyní Trikolory, která v posledních měsících nenechá na vládě Petra Fialy nit suchou. „Už na jaře jsme přišli s jasnými kroky, jak ven ze současného ekonomického marasmu. Stručně je zopakuju: opustit šílenou, smrtící zelenou politiku Green Dealu, elektřinu lidem prodávat doma, plyn nakupovat přímo, ukončit nesmyslné sankce, které škodí víc nám než Rusku, usilovat o mírové řešení ukrajinské války a snížit daně, především DPH na základní potřeby,“ připomíná rodačka z Olomouce, máma dvou synů a hrdá majitelka dvou psů a čtyř kocourů.

„V současnosti žiju s rodinou v Bukovanech u Olomouce. Kandiduju do Senátu ve volebním obvodu 61, zahrnujícím mimo jiné také moji domovskou obec. Nejsem tedy žádný ‚náhodný kolemjdoucí‘, jak to u některých senátorských adeptů bývá, jsem tu prostě doma,“ dodala Majerová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To může jít rychle.“ Ukrajina? Ne. Generál Šedivý zmrazil ještě horší věcí

12:44 „To může jít rychle.“ Ukrajina? Ne. Generál Šedivý zmrazil ještě horší věcí

„Okolní menší národy, které jsou stále součástí Ruska, vidí, že je postihla mobilizace, a pokud to P…