Majerová odkryla karty. Teď máte šanci říct vládě ne! Začněte Senátem!

22.09.2022 7:51 | Rozhovor

Nejsem váš kandidát, jestli jste spokojeni s vládou Petra Fialy a s tím, kam se ubírá náš svět. Právě s takovou výzvou přišla těsně před prvním kolem senátních voleb předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová, která se uchází o důvěru voličů na Olomoucku.

Majerová odkryla karty. Teď máte šanci říct vládě ne! Začněte Senátem!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Majerová

„Chápu, proč lidé Senát nemají rádi, ale bojkotem senátních voleb nezmění vůbec nic. Naopak. Ti druzí, ti, kteří volí strany vládní koalice, k volbám určitě přijdou a znovu budou volit přesně ty, kteří naši zemi vedou od deseti k pěti,“ varuje Majerová, podle které musí i do senátních lavic dosednout úplně jiný typ politiků, má-li se v České republice něco změnit. „A já už se na tuhle vládu opravdu nemůžu dívat. Už toho opravdu bylo dost. Řekněme vládě ne! Právě v těchto volbách k tomu máme první skvělou příležitost,“ vyzývá k rázné odpovědi voličů na politiku kabinetu Petra Fialy Zuzana Majerová.

„Pokud vám stejně jako mně připadá, že se svět zbláznil, jestli si i vy myslíte, že válku je potřeba zastavit u jednacího stolu, a ne přiléváním oleje do ohně, jestli i vám připadá, že se z politiky vytratil zdravý selský rozum, jestli i vám záleží na tom, v jakém světě budou žít naše děti a vnoučata, pak jsem pro vás nejspíš ta správná volba a budu opravdu ráda, když mi svěříte svůj hlas,“ obrací se s výzvou na své voliče Majerová, která jim jedním dechem slibuje, že je nezklame, protože je jediná věc, kterou opravu neumí a tou je vzdávat se.

Majerová do politiky v podstatě vstoupila již v listopadu 1989 jako organizátorka stávkového výboru na Gymnáziu Hejčín v Olomouci. „Bylo mi 17 let. A od té doby už jsem politické a společenské dění neopustila. Dříve jsem spíše pracovala pro druhé, posledních pár let už chodím na volební trh s vlastní kůží. Dlouhodobě také pomáhám organizacím pečujícím o naše občany a děti s různými typy postižení, kteří si sami pomoci nemohou,“ vzpomíná na své politické začátky olomoucká politička a předsedkyně Trikolory. „Studovala jsem dvě vysoké školy, ale diplom nemám. Vždy mi do toho – těsně před cílem – něco vlezlo. V roce 1993 odchod do Kanady, kde jsem pak strávila šest let, v roce 2017 politika. Miluju angličtinu, která se mi stala i profesí. Měla jsem soukromou jazykovou školu, překládala, tlumočila a angličtinu jsem učila rovněž na základní škole,“ rekapituluje svou kariéru bývalá poslankyně, která po loňském odchodu z Poslanecké sněmovny opět překládá a tlumočí.

A nejen to, Zuzana Majerová je velmi agilní předsedkyní Trikolory, která v posledních měsících nenechá na vládě Petra Fialy nit suchou. „Už na jaře jsme přišli s jasnými kroky, jak ven ze současného ekonomického marasmu. Stručně je zopakuju: opustit šílenou, smrtící zelenou politiku Green Dealu, elektřinu lidem prodávat doma, plyn nakupovat přímo, ukončit nesmyslné sankce, které škodí víc nám než Rusku, usilovat o mírové řešení ukrajinské války a snížit daně, především DPH na základní potřeby,“ připomíná rodačka z Olomouce, máma dvou synů a hrdá majitelka dvou psů a čtyř kocourů.

„V současnosti žiju s rodinou v Bukovanech u Olomouce. Kandiduju do Senátu ve volebním obvodu 61, zahrnujícím mimo jiné také moji domovskou obec. Nejsem tedy žádný ‚náhodný kolemjdoucí‘, jak to u některých senátorských adeptů bývá, jsem tu prostě doma,“ dodala Majerová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

kolik min.financí propustí úředníků?

Dobrý den, pane ministře, mám dotaz ohledně vyhlášení předsedy vlády, který "vyslal signál" o tom ,že se bude šetřit na provozu státu a daně se proto zvyšovat nebudou.Pan Kalousek v tisku uvedl,že dle statistických údajů přijal p.Babiš kvůli EET tisíc??!! úředníků!!! Parlament schválil jeho zrušení...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stál, vítal a byl naštvaný. Fiala za ,,šéfování” EU: Uniklo

4:44 Stál, vítal a byl naštvaný. Fiala za ,,šéfování” EU: Uniklo

České předsednictví EU slaví úspěchy. Takové věty poslední dny stále častěji slyšíme z úst premiéra …