Miliony vytekly z kasičky Víta Rakušana. Komu? Neuhádnete

20.02.2022 5:02 | Kauza

Není jednoduché o někom prohlásit, že je prominentním právníkem ve veřejném, tedy stáním, sektoru. Mělo by platit, že vše ve státní správě má být řádně, tedy transparentně vysoutěženo. Jak víme, to v Kolíně neplatilo. Zakázky na právní služby se tam podle všeho přidělovaly na základě výjimky, kterou si dokonce dotyčný právník, kterého se výjimka týkala, sám odhlasoval. V případě Tomáše Kasala ale označení „prominentní“ použít můžeme.

Miliony vytekly z kasičky Víta Rakušana. Komu? Neuhádnete
Foto: Hana Brožková
Popisek: Kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan

Už jen nahlédnutí do veřejného registru smluv…

Z něho totiž vyplývá, že Kasal měl uzavřeny s městem Kolín a se subjekty, které mají k městu přímý vztah, smlouvy o poskytování právní pomoci:

  • s Průvodcovskou službou Kutná Hora s.r.o. ze dne 19. 2. 2018 na částku 165 000 Kč
  • s Oblastní nemocnicí Kolín, a.s. ze dne 16. 2. 2018 bez uvedení částky
  • s Oblastní nemocnicí Kolín, a.s. ze dne 17. 12. 2020 bez uvedení částky
  • s Vodohospodářským sdružením Kolín ze dne 8. 12. 2017 bez uvedení částky
  • s Městem Kolín ze dne 1. 12. 2016 na částku 780 000 Kč
  • s Městem Kolín ze dne 18. 12. 2017 na částku 780 000 Kč
  • s Městem Kolín ze dne 10. 1. 2019 na částku 780 000 Kč
  • s Městem Kolín ze dne 29. 11. 2019 na částku 840 000 Kč
  • s Městem Kolín ze dne 30. 11. 2020 na částku 1 020 000 Kč
  • s Městem Kolín ze dne 26. 11. 2021 na částku 900 000 Kč

Asi nemá smysl rozvádět, že konkrétně právní služby kolínských advokátů pro město Kolín jsou v současné době prověřovány krajskou hospodářskou kriminálkou na základě trestního oznámení podaného iniciativou Chcípl PES.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…