Nečasova vláda oškubává lidi a likviduje ekonomiku. Přišel úder zprava

12.11.2012 14:36 | Zprávy

Vláda, symbolicky 7. listopadu na výročí bolševické revoluce, prosadila ve sněmovně další zvýšení DPH ze 14 na 15 procent u spodní sazby a z 20 na 21 procent u horní sazby daně z přidané hodnoty.

Nečasova vláda oškubává lidi a likviduje ekonomiku. Přišel úder zprava
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Mach

Dětské pleny zařadila vláda do vyšší sazby a zvýšila tak jejich zdanění ze 14 na 21 procent. Poslanci schválili také zvýšení daně z převodu nemovitosti ze tří na čtyři procenta. Schválili zrušení slev na dani pro živnostníky a zvýšení daně z příjmu fyzických osob z 15 na 22 procent pro lidi s příjmy nad čtyřnásobkem průměrné mzdy. Došlo též ke zrušení stropu pro placení zdravotního pojištění.

Liberální ekonom a předseda pravicové Strany Svobodných občanů Petr Mach se zlobí. Podle něho by měla vláda dělat pravý opak.

Vláda odírá lidi, a tím dusí ekonomiku

„Vláda odírá lidi, a tím dusí ekonomiku. Vláda by měla daně naopak snižovat a místo jejich zvyšování rušit zbytečné úřady a škrtat nespravedlivé dotace, které jsou ve prospěch jedněch a na úkor druhých,“ řekl ParlamentnímListům.cz Mach.

„Zvyšování daní vede často spíše ke snížení daňového výběru. Zvýšení zdanění dětských plen z 14 na 21 procent je zvláště necitlivé a zvýšení daně z převodu nemovitosti znamená opakované zdanění, ochromení trhu s bydlením a tím sníží jeho pružnost, důležitou k hladkému  fungování trhu práce a řešení mnoha těžkých životních situací, to je zvlášť odsouzeníhodné,“ dodal Mach.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…