Největší nepřítel ve 21. století, krteček, Fidel Castro, pivo i vepřové. Sledujeme prezidenta Zemana na návštěvě Jordánska

10.02.2015 18:41 | Zprávy

REPORTÁŽ V úterý druhým dnem pokračovala návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana v Jordánském hašimovském království. Byli jsme u toho.

Největší nepřítel ve 21. století, krteček, Fidel Castro, pivo i vepřové. Sledujeme prezidenta Zemana na návštěvě Jordánska
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Prezident Miloš Zeman na návštěvě Jordánska

Dopoledne prezident navštívil nemocnici a zdravotnické centrum Al Khalidi, kde se setkal se členy české lékařské mise vyslanými v rámci humanitárního programu Medavac. Prezident dětem přivezl plyšové hračky – mezi nimi nechyběl ani populární krteček, nebo různé dětské stavebnice. "Setkání s tamním personálem nemocnice bylo přátelské," prozradil k tomu Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Program humanitárních evakuací zdravotně postižených obyvatel Medavac je primárně určen pro vážně nemocné děti z válkou postižených či jinak potřebných oblastí, kterým není možné zajistit léčbu v místních podmínkách. Čeští i jordánští lékaři si pochvalovali spolupráci a vzájemné obohacování zkušeností. Pomáhá se syrským dětem.

Spolupráce v energetice

Kolem poledne začal česko-jordánský podnikatelský seminář, na kterém za českou stranu vystoupili například prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák či náměstek ministra průmyslu Vladimír Bärtl. Hanák prozradil, že bylo podepsáno několik memorand o porozumění. Například mezi Svazem průmyslu a dopravy a Jordánskou obchodní komorou či mezi Českou republikou a Jordánskem o spolupráci v energetice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Úřady práce

Dobrý den, zastáváte se úřadu práce, ale myslíte, že svou úlohu plní dobře? Já mám z úřadem práce zkušenost a nemůžu říci, že by mi kdy mohl najít nějakou dobrou (nebo vůbec nějakou) práci. Nemyslíte, že je třeba s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pod šéfem hasičů Vlčkem se kýve židle

17:31 Pod šéfem hasičů Vlčkem se kýve židle

Vladimír Vlček je od roku 2021 generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky. A …