Nezbavujte se svých jaderných zbraní. Tento nebezpečný vzkaz podle Švejnara poslal všem zemím Putin

14.12.2014 14:25 | Zprávy
autor: mp

Česko má problém, který sdílí s Evropou. Chybí zde političtí lídři, kteří by občanům předestřeli nějakou vizi, kam dál. Na tom se shodnou teolog Tomáš Halík, ekonom Jan Švejnar i sociolog Jan Hartl. Evropa dnes přitom prochází složitým obdobím, musí se vyrovnat například s otázkou sílící imigrace na starý kontinent. Problémů je ale víc. Lidé si podle Švejnara správně kladou otázku, proč na tom nejsme lépe. Došlo i na Andreje Babiše a Vladimira Putina.

Nezbavujte se svých jaderných zbraní. Tento nebezpečný vzkaz podle Švejnara poslal všem zemím Putin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Švejnar

Profesor teolog Tomáš Halík, ekonom Jan Švejnar a sociolog Jan Hartl diskutovali v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize v adventním čase o tom, jakými změnami prošla česká společnost za posledních pětadvacet let, nejen těmi ekonomickými. Kudy bude kráčet česká společnost v dalších letech?

Politický boj doma i v celé EU

Naše doba se v mnohém podobá období rozkladu římské říše, pronesl Halík hned v úvodu, když poukazoval na to, že roste počet imigrantů do Evropy. „Je naší morální povinností jim pomoci, ale je třeba také jasně uvážit, co těmto lidem můžeme nabídnout," pokračoval. V pořadu také připomněl, že Biblí prostupuje apel na přijímání cizinců ve svém domově. Odmítl moralizovat, podle jeho názoru bychom měli mít jasnou představu o tom, jak se v této nelehké době chovat.

Otázku migrace navíc podle jeho názoru dovedně využívá Putinovo Rusko a část Evropanů naslouchá. Migrace do Evropy je problém, to Halík nepopírá, ale podle jeho názoru je třeba najít řešení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…