Převoleno. Pospíšil jde do čela plzeňské kandidátky ODS

08.07.2012 20:47 | Zprávy
autor: pas

Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, kterého na konci června odvolal premiér Petr Nečas z funkce, se stal volební jedničkou na kandidátce ODS v Plzeňském kraji pro podzimní krajské volby.

Převoleno. Pospíšil jde do čela plzeňské kandidátky ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Změnu na kandidátce dnes jednoznačně schválil regionální sněm strany. Pospíšil, jenž je zároveň dlouholetým šéfem ODS v kraji, tak na prvním místě nahradil dosavadní jedničku, bývalou náměstkyni plzeňského primátora Marcelu Krejsovou. Ze 76 hlasů jich při tajné volbě získal 73, řekl Pospíšil novinářům.

Změnu kandidátky, po níž začali okamžitě po Pospíšilově odvolání z vlády volat mnozí místní členové strany, může provést regionální sněm. Nově schválenou kandidátku musí ještě v pondělí schválit Výkonná rada ODS. Krejsová uvedla, že Pospíšilovi svoje místo na kandidátce uvolní ráda. "Je to naprosto v pořádku, je to posílení týmu, nemám s tím problém, jsem ráda, že naše řady posílil, zvýšil naše šance na podzim," řekla ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Doprava

Vy se věčně oháníte tím, jak je v Praze skvěle řešeno MHD. Uvědomujete si, že doprava v Praze není jen MHD? Co jste udělal proti kolonám nebo třeba pro lepší dostupnost parkování? Navíc i to MHD má trhliny – třeba stavba metra D.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

16:35 Komu tekly peníze z „Vetchého“ dronů. Podezřelé, píší policisté

Iniciátoři akce „drony Nemesis“ na dodávku dronů pro ukrajinskou armádu, kterou zaštítil náčelník ge…