Primátor z ODS se omluvil, že nazval Zaorálka zm*dem. ČSSD to nestačí

09.01.2013 16:04 | Zprávy
autor: Petr Kupka

Kauza olomouckého primátora Martina Novotného (ODS), jenž se na podporu prezidenta Václava Klause nedávno pustil do Lubomíra Zaorálka (ČSSD), kterého nazval nelichotivým výrazem, dále pokračuje. ČSSD teď primátora v otevřeném dopise vyzvala k omluvě. Novotný připouští chybu, nicméně od svého výroku se příliš nedistancuje. Politolog se domnívá, že by Zaorálek mohl podat trestní oznámení pro pomluvu.

Primátor z ODS se omluvil, že nazval Zaorálka zm*dem. ČSSD to nestačí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Novoroční projev prezidenta Václava Klause opět rozdělil společnost na jeho příznivce či odpůrce. Místopředseda ČSSD a Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek pak v České televizi prezidentova slova shrnul do jediné věty: „Stále žijete nad poměry a nepracujete, to bylo základní poselství. Aby šel Václav Klaus do sebe, to pravděpodobně by bylo opravdu chtít po něm příliš.“

Zaorálek je zm*d

Reakce ze strany ODS na sebe nenechala dlouho čekat. Jednoznačně nejostřejší slovník na obranu hlavy státu však použil olomoucký primátor Martin Novotný. Ten na svém facebookovém profilu doslova uvedl: „Dnešní reakce Zaorálka na poslední Klausův prezidentský projev mě jen utvrdily v tom, co si o LZ myslím dávno. Je to zmrd. Ti verbálně úzkostliví nechť prominou, ale jiný terminus technicus neznám,“ napsal před pár dny primátor.

Primátor připouští pochybení, ale…

Ačkoliv šéf olomoucké radnice nejprve popřel, že by mu ujely nervy, nyní tvrdí něco jiného. „Napsal jsem tu krátkej comment na fcb, a to slovo mi skutečně ujelo. Že to bylo určeno k tomuto typu veřejné komunikace, je jasné,“ napsal opět na Facebooku Novotný s tím, že poté, co zveřejnil svůj komentář k Zaorálkovi, dostal řadu mailů, v nichž bylo podobných slov, jakým tituloval Zaorálka, několik tisíc. Dokonce mu prý v těchto emailech bylo vyhrožováno i smrtí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…