Pro policii: Zdokumentovali jsme peníze a osoby, které těžily z vlivu Víta Rakušana v Kolíně

10.02.2022 4:45 | Kauza

EXKLUZIVNĚ V souvislosti s trestním oznámením na ministra vnitra Víta Rakušana ohledně smluv o právním zastoupení, které Kolín uzavřel s advokáty a advokátními kancelářemi, se z hlubin internetu vynořily zajímavé informace. Jde o nestandardně přidělované zakázky na právní služby a až zarážející střet zájmů, kterému současný ministr přihlížel. Přinášíme důkazy a dodnes nezveřejněná spojení.

Pro policii: Zdokumentovali jsme peníze a osoby, které těžily z vlivu Víta Rakušana v Kolíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda STAN Vít Rakušan

V roce 2013 dostalo město Kolín, vedené Vítem Rakušanem, pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Město pokutoval za to, že nedodrželo postup stanovený zákonem, když veřejnou zakázku na poskytování služeb právní pomoci nezadalo v příslušném správním řízení a že uzavřelo dvě smlouvy o právní pomoci se dvěma advokáty bez výběrového řízení, ačkoliv předpokládaná hodnota přesáhla hranici pro veřejné zakázky malého rozsahu, tedy jeden milion korun.

Lze dohledat, že se smlouvy týkaly dvou kolínských advokátů, konkrétně Tomáše Kasala a Borise Jančáka a byly ve výši 720.000 korun pro každého z nich.

Spíše komicky v té souvislosti působí další fakt.

Kolín pokutu neplatil, protože se o ni oba advokáti podělili a zaplatili každý 10 tisíc.

Co ale přestává být komické, je výjimka, kterou si kolínská Rada pod vedením Víta Rakušana schválila po zveřejnění zmíněného stanoviska ÚOHS.

To, co ÚOHS kritizoval, si totiž v Kolíně zlegalizovali.

Velmi zvláštní výjimka

Jde o výjimku, jež umožňuje bez výběrového řízení přidělit zakázky na právní služby dvou vybraným advokátům. Světe, div se, opět pánům Kasalovi a Jančákovi.

Z dokumentu Rady města vyplývá, že pro výjimku hlasovali všichni přítomní.

Jedním z vyvolených advokátů je letitý přítel Víta Rakušana Tomáš Kasal. Pokud se někomu ani uvedené nejeví jako potenciální střet zájmů, bude se mu tak jevit další naprosto neuvěřitelná a rovněž prokázaná skutečnost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Pane Fialo

jaký máte skutečný důvod k podporování Ukrajiny v tak obrovském rozsahu. Jsme malý stát , který má velké ekonomické problémy , není na důchody , zaostává zdravotnictví, školství, jsou problémy ve vězeňství a spousta dalších problémů . Na nic nejsou peníze , ale odkud se berou peníze na podporu Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

20:57 „Přestaňte se honit za přízraky Putina.“ Verze Fialy o žháři vyslaném Rusy zpochybněna

Bylo Česko terčem ruských tajných služeb, které chtěly prostřednictvím španělsky mluvícího cizince z…