Ratha střídá v hejtmanské židli Moravčíková. Jako první prověří Buštěhrad

16.05.2012 17:32

Rathova dosavadní náměstkyně Zuzana Moravčíková bude od čtvrtka pověřenou hejtmankou Středočeského kraje. Jako první nechá prošetřit rekonstrukci zámku Buštěhrad.

Ratha střídá v hejtmanské židli Moravčíková. Jako první prověří Buštěhrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

David Rath obviněný z přijetí úplatku vystoupil z ČSSD a složil mandát krajského zastupitele i středočeského hejtmana. Poslaneckého mandátu se nevzdal, vedení středočeské ČSSD ho ale vyzvalo k tomu, aby to udělal. Novinářům to po středečním jednání předsednictva středočeské ČSSD řekl místopředseda středočeské ČSSD a náměstek hejtmana Miloš Petera.

Ratha vystřídá v čele krajského úřadu jeho dosavadní náměstkyně Zuzana Moravčíkovou, tu také doporučil jako svou zástupkyni ještě před svou rezignací na vedení Středočeského kraje i Rath.

Vedení sociálních demokratů ve středních Čechách by Moravčíkovou chtělo i v čele kandidátky pro podzimní krajské volby, již dosud rovněž vedl Rath.

Předsednictvo Krajského výkonného výboru (KVV) ČSSD Středočeského kraje rozšířené o předsedy OVV a za účasti předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky:
 
  1. Podpořilo postoj předsedy ČSSD ke kauze MUDr. Davida Ratha.
  2. Vzalo na vědomí písemně doručené rezignace Davida Ratha jako: hejtmana Středočeského kraje, člena krajského Zastupitelstva Středočeského kraje, jeho vystoupení z ČSSD a odstoupení z kandidátky do krajských voleb.
  3. Doporučilo klubu Krajských zastupitelů nominovat na hejtmanku Ing. Zuzanu Moravčíkovou a jako statutárního zástupce hejtmana Ing. Miloše Peteru. Tyto nominace projedná krajský klub zastupitelů ČSSD na svém zasedání počátkem příštího týdne.
  4. Předsednictvo KVV vyzvalo D. Ratha, aby rezignoval na poslanecký mandát a mandát člena zastupitelstva Hostivice.
  5. PKVV zároveň doporučilo Předsednictvu ČSSD pozastavit členství MUDr. Kateřiny Pancové v ČSSD a doporučilo KVV její vyřazení z kandidátní listiny do krajských voleb a zároveň uložilo předsedovi KVV do 14 dnů (nejpozději do 31. 5.) svolat jednání KVV, které určí další postup týkající se kandidátní listiny a výběru nového lídra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a proč

20:33 Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a proč

Jaká je budoucnost České televize? Jasněji by mohlo být ve středu, kdy poslanci mají zvolit poslední…