Seniorky svedly boj o lavičku. Zasahovat museli strážníci

02.05.2012 20:43 | Zprávy
autor: Petr Kupka

Kuriózní případ řešili městští strážníci v Přerově. Předmětem sporu se stala prostá lavička, o kterou svedly boj místní seniorky. Jedna z žen si policistům opakovaně stěžovala, že na lavičce sedávají cizí lidé, a dokonce i mládež. Rozepře naštěstí nakonec skončila smírem. Lavička ale bohužel bude muset být přemístěna na jiné místo.

Seniorky svedly boj o lavičku. Zasahovat museli strážníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodci sedící na lavičce v parku

Lavička, jež je umístěna ve dvorním traktu jednoho z přerovských sídlišť, nedá již delší dobu spát asi osmdesátileté důchodkyni. Ta si opakovaně stěžuje na to, že na lavičce sedávají cizí lidé, a co víc, někdy dokonce i mládež.

Podle zástupce ředitele městských strážníků Miroslava Komínka však toto nejsou jediné důvody, proč je lavička oné ženě trnem v oku. „Další část stížnosti spočívá v tom, že je lavička umístěná neoficiálně, nemá žádného majitele a sousedky s ní stále pohybují v závislosti na dráze slunečního tělesa,“ doplnil Komínek.

Podle sousedek, které jsou zhruba ve stejném věku jako stěžovatelka, zde lavička stojí téměř třicet let a za tu dobu si na její umístění nikdo nestěžoval. „Aby se lavičková válka seniorek zklidnila, došlo k dohodě, že bude přemístěna do prostor, kde nebude dalších pár desítek let nikomu překážet a strážníci se tak budou moci věnovat jiné činnosti,“ dodal zástupce ředitele přerovských strážníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…