Vládne nám výběr z toho nejhoršího. V politice jsou psychopati, běduje finančník

10.11.2012 6:11 | Zprávy

Matematický génius Karel Janeček se rozhodl změnit politický systém. Chce prosadit změnu volebního zákona, aby v parlamentu sedělo více osobností a vyčistil se zabahněný politický rybník.

Vládne nám výběr z toho nejhoršího. V politice jsou psychopati, běduje finančník
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Podnikatel a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček

 „Moc často dnes přitahuje lidi, kteří se na ní hodlají obohatit. Zjistilo se, že je mezi nimi výrazně větší procento psychopatů než u běžné populace. Psychopat je člověk, který má částečnou poruchu mozku a nemá empatii,“ vysvětlil. Současnou Poslaneckou sněmovnu považuje za prohnilou. „Jsou to sluhové zlojedů, které poslouchají,“ mínil. „Je velký potenciál na ekonomický boom. Žijeme v době obrovské ekonomické rezervy, kterou promrháváme. Negativní mocenské struktury zemi vysávají a ničí,“ dodal.

Politika funguje extrémně neefektivně, podivně až absurdně

Kongresový sál budovy M Technické univerzity v libereckém Harcově praskal v pátek 9. listopadu dopoledne ve švech. Stovky lidí, hlavně studentů, sem přilákal Karel Janeček. Muž, který chce vylepšit politický systém v zemi. Ještě nedávno se věnoval vědě, výzkumu a finančním trhům. Díky tomu pohádkově zbohatl. „Před pár lety mě zajímala matematika a finanční trhy. Domníval jsem se, že svět funguje rozumně. Byl jsem pravicově zaměřený, což už dneska nejsem. Zastával jsem názor, že když má někdo problémy, je to jeho chyba. Postupně jsem však zjišťoval jak extrémně neefektivně, podivně a absurdně funguje například politika,“ vysvětloval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pod šéfem hasičů Vlčkem se kýve židle

17:31 Pod šéfem hasičů Vlčkem se kýve židle

Vladimír Vlček je od roku 2021 generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky. A …