Omlátil vládě rakve o hlavu. Starosta Chebu o tamní hrůze. Je to jinak, než se myslelo

10.02.2021 21:08

Starosta Chebu Antonín Jalovec se ve svém facebookovém příspěvku zamyslel nad tím, zda se jeho město, potažmo celý kraj, řítí do propasti. „Opravdu je to vládě jedno, že jde o životy? Opravdu bude dál lakovat rakve narůžovo? Fakt nevím, co ještě udělat víc, jak hlasitěji ještě křičet...,“ napsal mimo jiné.

Omlátil vládě rakve o hlavu. Starosta Chebu o tamní hrůze. Je to jinak, než se myslelo
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Antonín Jalovec

Anketa

Který z lídrů sněmovních stran ve vás vzbuzuje největší důvěru?

39%
0%
1%
45%
3%
hlasovalo: 28468 lidí
„Nejsem člověk propadající panice, ale souhrn následujících údajů je zdrcující,“ sepsal své pochybnosti na facebookovém profilu Jalovec. Zdůraznil mimo jiné, že ke včerejšímu odpoledni nebylo v celém kraji ani jedno volné lůžko na ARO či JIP.

„Každý den se z KV kraje převáží (v drtivé většině sanitkami) 10–20 pacientů do vzdálených nemocnic (Kutná Hora, Klatovy, Litoměřice, Havlíčkův Brod, Budějovice...), uvolněná lůžka jsou během několika hodin znovu zaplněna,“ poznamenal Jalovec.

„Za včerejšek hlásí KV kraj skoro 750(!) nových případů, část z nich během několika dnů bude vyžadovat intenzivní péči,“ dodal.

Postěžoval si i na to, že ministrem přislíbení tři internisté stále ještě nedorazili.

„Náměstek ministra zdravotnictví v OVM účelově lže, že lůžka v Chebu zabírají němečtí pacienti, že v SRN je jen pár volných lůžek a neschopný management si neumí vykomunikovat převozy do zbytku republiky,“ dodal dále Jalovec a poukázal i na německý tisk, v jehož jednom článku je podle chebského starosty vládní ostuda přenesena na mezinárodní úroveň.

„Mojí manželce volá plačící kamarádka, že jejího příbuzného s dýchacími obtížemi a oboustranným zápalem plic v nemocnici nehospitalizovali, protože se musejí postarat o vážnější případy. Opravdu je to vládě jedno, že jde o životy? Opravdu bude dál lakovat rakve narůžovo? Fakt nevím, co ještě udělat víc, jak hlasitěji ještě křičet...,“ napsal se smutným smajlíkem.

 
Lékaři v Nemocnici Cheb opakovaně volají, že jsou přetíženi a že už museli rozhodovat, koho na covidové lůžko ještě dají a koho už ne, protože má menší šanci na několik let kvalitního života. Na kontrolu tam sice vyrazil šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný (ANO), ale po inspekci oznámil, že žádní čeští pacienti se do Německa nepovezou. Podle něj v jiných českých nemocnicích je pro ně dost místa i personálu.
 
„Je to symbol,“ vysvětloval Blatný, když se snažil vyložit, že Česko musí situaci zvládnout samo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fialovi odborníci proti koronaviru? Majitel cukrárny, rostlinolékař, učitel zeměpisu na střední škole

12:32 Fialovi odborníci proti koronaviru? Majitel cukrárny, rostlinolékař, učitel zeměpisu na střední škole

Anticovid tým koalice SPOLU prý vznikl, aby podával vládě pomocnou ruku s konkrétními návrhy na zast…