Sodoma Gomora. Nedělní Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. A nejen tam

08.03.2021 4:44

FOTOREPORTÁŽ V sobotu bylo v metropoli plno. V neděli to místy vypadalo, že tam z nebe někdo vysypal činžovní domy proslulého Jižního města. Hlavě na hlavě, zaplněné parky, trávníky, lavičky, z chodníků se stalo jedno velké parkoviště. Zkrátka všechno, kam pražilo slabé jarní slunce, bylo využito. A policie? ParlamentníListy.cz nespatřily jediného hlídkujícího příslušníka sboru s heslem chránit a pomáhat. Obdobně to bylo s rouškami a respirátory.

Sodoma Gomora. Nedělní Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. A nejen tam
Foto: redakce
Popisek: Náměstí Jiřího z Poděbrad během lockdownu

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21705 lidí
„Čeká nás nejkritičtější týden,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v ČT v nedělních Otázkách Václava Moravce. Hovořil o aktuálním vývoji epidemické situace a o předpokládaném efektu současných opatření. Tlumil naděje v podobě „zázraku“ jménem Ivermektin; nechce, aby byl používán plošně a důrazně varuje před riziky při jeho užití.

Riziko, že se počet pacientů na jednotkách intenzivní péče se dostane ke dvoutisícové hranici, je podle ministra Blatného reálné. „Pravděpodobně ten nadcházející týden bude ten nejkritičtější v nemocnicích,“ soudí dle dosavadních modelů. I když záložních lůžek jsou podle něj desítky až stovky, problémem je dostatek kvalifikovaného personálu. Potřeba může být navíc až 300 lékařů a až 1000 zdravotních sester.

Na základě vládního rozhodnutí schváleného ve středu mohou jednotlivá hejtmanství dát pracovní příkazy lékařům ambulantním specialistům, dalším zdravotníkům a medikům. Tato nařízení je podle Blatného potřeba mít.

V Praze ovšem ministrova varovná slova nepadla na příliš úrodnou půdu.

ParlamentníListy.cz získaly fotografie z Prahy 1, 2, 3, 4 i 5, kde se to doslova hemžilo lidmi. A jak jsme už psali v sobotu, šlo o mladé, starší, rodiny i skupiny náctiletých. Roušky neměl téměř nikdo, zato veselou náladu a pivo v kelímku skoro každý.

Abychom doložili stav věcí důkladně, vrátili jsme se na dvě místa, která jsme navštívili také první víkendový den: Kroužky na Vltavě a stánek s občerstvením na Praze 4 poblíž podolského bazénu. Srovnání je vypovídající.

Ostatní fotografie rovněž za vše.

sobota, Kroužky na Vltavě

neděle, Kroužky na Vltavě

sobota u stánku poblíž bazénu v Podolí

neděle u stánku poblíž bazénu v Podolí

Praha v neděli 7. března 2021

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme jediná země na světě s očkováním adolescentů proti meningokokové infekci. Mluvili jsme s poslankyní, která to vybojovala

14:12 Jsme jediná země na světě s očkováním adolescentů proti meningokokové infekci. Mluvili jsme s poslankyní, která to vybojovala

ParlamentníListy.cz získaly od poslankyně Andrey Brzobohaté (zvolena na kandidátce ANO) informace o …