„Můžu letět na Fidži? Ne! A ty jsi byla kde? Na Fidži!“ Rozhovor s klima-aktivistkou bourá internet

04.10.2022 15:59 | On-line
autor: rak

Značné pozornosti se na sociálních sítích dostává rozhlasovému rozhovoru s novozélandskou organizátorkou školních stávek „za klima“ Izzy Cookovou. Středoškolačka v rozhovoru nadnese možnost, že by lidé nesměli cestovat na dovolenou letecky, pokud nedostanou „výjezdní klima doložky“ posuzující nutnost cesty. „Mohla bych cestovat na Fidži?“ ptala se moderátorka, po čemž dostane zamítavé stanovisko, že to v „současné klimatické krizi“ není nutné. Pár sekund poté přitom po otázce, kde byla na dovolené, aktivistka přiznává, že sama nedávno na dovolenou na Fidži letěla. To nebylo zdaleka vše.

„Můžu letět na Fidži? Ne! A ty jsi byla kde? Na Fidži!“ Rozhovor s klima-aktivistkou bourá internet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Iniciativa studentů a studentek Fridays For Future pořádala středoškolskou stávku za zlepšení stavu klimatu nejen v Praze

Šestnáctiletá středoškolačka, která organizuje školní stávky za klima v novozélandském Wellingtonu, se rozhodla poučit tamní obyvatele o „klimatické krizi“ v rozhovoru na stanici NewstalkZB s moderátorkou Heather du Plessis-Allanovou a rozhovor došel až do bodu, kdy školačka Cooková navrhla, aby se lidem zakázalo cestovat, kam se jim zachce.

„Takže budeme muset mít něco jako výjezdní doložky, abychom mohli létat?“ podivila se moderátorka.

„Ano, to je jedna z věcí, co bychom mohli zavést,“ odpoví jí středoškolačka.

„A mohla bych jet na Fidži? Nebo to není nutné?“ táže se na to moderátorka, zdali by jí byla taková cesta povolena.

Pokud by o tom rozhodovala vyzpovídaná mladá aktivistka, tak by měla smůlu. „V současné klimatické krizi si nemyslím, že je to nutné,“ utne jasně touhu moderátorky odletět z Nového Zélandu na dovolenou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…