Bělobrádek by bral ministerstvo. Hladík: Nejdelší dny mého života

20.10.2022 12:14 | Zprávy
autor: mp

Petr Hladík dal najevo, že po návštěvě policie u něj v magistrátní kanceláři toho má na srdci opravdu hodně. Prý prožil dva nejdelší dny svého života. Z opozičního hnutí ANO už zaznívá otázka, zda bude vládní pětikoalice měřit stejným metrem, nebo zda se bude na Hladíka dívat jinak než na Kláru Dostálovou. A v této situaci se hlásí o slovo i o místo bývalý předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

Bělobrádek by bral ministerstvo. Hladík: Nejdelší dny mého života
Foto: kduprobrno.cz
Popisek: Petr Hladík (KDU-ČSL)

Náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL), lidovecký kandidát na nového ministra pro životní prostředí, se na sociální síti Facebook rozepsal o své životní situaci. V tomto týdnu ho v jeho kanceláři na magistrátu navštívili policisté.

„Budu stručný, i když je hodně, co bych chtěl říct. Prožil jsem dva nejdelší dny svého života. Nebyl jsem pořádně doma, nebyl jsem dostupný. Nemohl jsem se vyjádřit k tomu, co se šířilo médii,“ začal kandidát na ministra životního prostředí, který ale prozatím nezamíří k prezidentu Zemanovi. Lidovci se teprve rozhodnou, zda nominují právě jeho.

„Nebyl jsem zadržen a nejsem ani z ničeho obviněný,“ pokračoval.

Zdůraznil, že když policie požádala o vstup do jeho kanceláře, se strážci zákona plně spolupracoval. Už proto, že je přesvědčen, že se absolutně ničeho nedoplatil.

„Samozřejmě jsem to umožnil a za mé součinnosti proběhla prohlídka mé kanceláře. Ničeho jsem se nedopustil a nemám co tajit. Stejně tak jsem policii dal i telefon, počítač, zpřístupnil maily, svůj diář. Moc se tak omlouvám těm, kdo jste se mě snažili kontaktovat a že jsem se tu neozval dříve, zkrátka to nebylo možné,“ popsal situaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…