Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď

19.03.2025 17:27 | Monitoring

Poslankyně ODS Eva Decroix na sítích informovala, že vláda Petra Fialy navrhuje novelu, která zpřísní migrační politiku. Analytik v oblasti migrace a neziskových organizací Robert Kotzian ale tvrdí, že se vláda rozhodně nemá čím chlubit, protože konkrétní opatření přímo kopírují ta z migračního paktu a přicházejí pozdě. „Už několik let mohlo platit toto i jiná zpřísnění. Proč to tak nebylo? Tahle odevzdanost, kdy jen čekáme, co Brusel, je příšerný přístup,“ komentoval Kotzian.

Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď
Foto: Archiv Evy Decroix
Popisek: Eva Decroix

Vláda připravuje novelu zákona o migraci, kde by mělo dojít ke zpřísnění některých azylových pravidel. „Zpřísňujeme migrační pravidla tak, aby se na naše území dostali a mohli zůstat jen ti, kteří neohrožují naši bezpečnost!“ prodává novelu na síti X Eva Decroix.

„Omezujeme možnost podávání žádostí o mezinárodní ochranu v případě, kdy by taková žádost měla sloužit jenom k tomu, aby se cizinec vyhnul návratu do své země. Zavádíme oprávnění Ministerstva vnitra omezit pobyt žadatele o mezinárodní ochranu na území České republiky. V případě bezpečnostního rizika žadatel nebude mít právo setrvat na našem území,“ vyjmenovává Decroix parametry novely.

Tyto změny podle poslankyně povedou k tomu, aby se na našem území nepohybovali nelegální migranti, abychom zde měli bezpečnostní situaci pod kontrolou, a k tomu, aby na našem území mohli zůstat jenom ti, kteří si to zaslouží.

Robert Kotzian ale vysvětluje, že se vláda snaží prezentovat veřejnosti, jak vymyslela a aplikovala zpřísnění migračních pravidel, ačkoliv jen vychází z migračního paktu, který chtě nechtě budou muset od roku 2026 všechny členské země do svých zákonů aplikovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Ta pani je zrovna tak neduveryhodna , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevodnař , 19.03.2025 17:44:29
jak jeji "vypujčeny" duchodce!! Nakonec kdo z ODS nelže?? ŽE??

|  18 |  0

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…