Demonstrace na Letné: Tuhle zemi si nenecháme ukrást, křičel Minář

21.03.2026 15:02 | Reportáž

Spolek Milion chvilek pro demokracii svolal na sobotu demonstraci na pražskou Letenskou pláň. Akce s názvem „Nenechme si ukrást budoucnost“ měla podle organizátorů upozornit na obavy z vývoje v zemi, zejména v oblasti fungování demokratických institucí, postavení veřejnoprávních médií a financování obrany. Na akci se sešlo podle odhadu organizátorů až 250 tisíc lidí.

Demonstrace na Letné: Tuhle zemi si nenecháme ukrást, křičel Minář
Foto: Hans Å tembera
Popisek: Shromáždění nazvané Nenecháme si ukrást budoucnost. Účastníci akce chtěli vyjádřit podporu demokracii

Přímo na místě už před oficiálním začátkem proudilo na Letnou velké množství lidí. Podle zpravodaje ParlamentníchListů.cz se prostor postupně zaplňoval a další účastníci stále přicházeli.

V davu byly vidět nejen české vlajky, ale ve výrazné míře také symboly Evropské unie a Ukrajiny. Někteří účastníci dorazili i v tričkách s přeškrtnutým Andrejem Babišem.


(FOTO: Radek Kotas)

Atmosféra na místě nesla ve znamení postupného shromažďování, přičemž se očekával další nárůst účasti v následujících hodinách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tolik lidských trosek na jednom místě !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseslouha , 21.03.2026 15:21:05
Musím si ty fotky zkopírovat, tolik lidského a morálního odpadu už asi nikdy neuvidím ! Ach jo ! :-))))))))) Ale alespoň je mohu vylepit na dveřích veřejných WC ve městě a okolí ! Tam jim bude skvěle ! :.-)))))))))))

|  13 |  0

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…