Bývalí klienti společnosti H-System musejí podle verdiktu NS zveřejněného v úterý vyklidit do měsíce byty v osmi domech v Horoměřicích. S tím ostře nesouhlasí. Týká se to asi 60 rodin, ale poškozených v kauze H-System je dohromady více než tisíc. Podle NS jsou nájemní smlouvy mezi družstvem a obyvateli bytů neplatné.
Na dnešním jednání se mají obyvatelé dotčených domů dozvědět o aktuální situaci. Babiš před jednáním novinářům řekl, že ho zajímají názory lidí, zásadnější schůzka ho prý ale čeká v pondělí, kdy se má setkat se zástupci družstva i se správcem konkurzní podstaty Josefem Monsportem. Premiér se už dřív nabídl jako prostředník v případu.
Na začátku jednání si vzal slovo Martin Junek, který vystupuje jako mluvčí družstva. Řekl, že podle právníků družstva byl rozsudek NS nečekaný a nestandardní. Soud podle něj poslal rozsudek do datových schránek advokátů teprve v pondělí, členové družstva se tak o celé situaci dozvěděli až z médií.
Obyvatelé domů, kteří se mají vystěhovat, dnes na příjezdové cestě k nemovitostem postavili závoru, což má podle nich ovšem spíš symbolický význam.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Jak omezit aktivisty?
Zdravím vás. Nevím, jestli to vidíte stejně, ale podle mě tu aktivisté všeho druhu vládnou pevnou rukou a zasahují do všeho, a to až nad míru. Ať jde o rodiny, školství, ale třeba i životní prostředí, dopravu prostě vše. Můj dotaz. Souhlasíte se mnou? A pokud ano, napadá vás řešení?
Další články z rubriky
20:12 Včera Palestina, dnes Venezuela, zítra… Z akce proti „fašistům z Washingtonu“
„Způsobem, jak unesli Madura, chtěl Putin unést Zelenského. Šlo o stejný scénář, porušení mezinárodn…
- 20:49 „Byla to provokace.“ V ČT se shodli, že Putin nechce mír
- 20:10 Mají nás za slouhy? Stonjeková pálí do Ukrajiny
- 16:54 Zelenskyj už není prezident. Fiala u Moravce vypustil atomovku
- 14:14 Odmítám mlčet. Okamura ještě přidal Ukrajině
- 13:00 Na Hradě visí, že „Pravda vítězí“. Úder Pavlovi v přáních pro rok 2026


