Drahá vejce ohrožují pekaře. Zdažíme, říkají. Likérka chce vlastní slepice

22.03.2012 15:29 | Zprávy

Českému rozhlasu si postěžovali pekaři a cukráři. Vejce jsou drahá a tak budeme muset naše výrobky zdražit, uvedli. Od začátku roku totiž ceny vajec vylétly na dvojnásobek. Dražší jsou i vaječné směsi a sušené žloutky a to cukrářům vadí. Problémy s vajíčky údajně zasáhly i plzeňskou likérku Stock. Ta údajně nyní hledá vlastní zdroje vajec.

Drahá vejce ohrožují pekaře. Zdažíme, říkají. Likérka chce vlastní slepice
Foto: dogmtnfarm.com
Popisek: Vejce, kam až vyšplhá jejich cena?

Za nepřiměřeně vysokou současnou cenu vajec označili před nedávnem účastníci 20. sněmu Agrární komory v Olomouci. Podle jejího prezidenta Jana Veleby neodpovídá zvýšení výrobních nákladů. Veleba proto očekává po Velikonocích snížení ceny vajec, i když ne na výši loňských cen.

Jenže jak informoval Český rozhlas, kvůli prudkému zdražení vajec pekaři a cukráři varují, že i oni budou muset zvýšit ceny. Zatímco velké firmy se s tím vyrovnají zdražením výrobků, pro malé provozovny to může být likvidační.

„Své obavy neskrývá ani Antonie Jaroňová, která provozuje vyhlášenou pekárnu s tradičními valašskými frgály v Hukvaldech, Horoměřících a Karlštejně,“ uvedlo rádio.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

Budete to řešit?

Co říkáte na to, že údajně bratr poslance Bendy získal za miliony zakázku od letiště Praha, a to bez výběrového řízení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pivo Rakušana s Fialou „za stovky miliard“. Vztek probublal

7:48 Pivo Rakušana s Fialou „za stovky miliard“. Vztek probublal

Premiér Petr Fiala (ODS) a jeho vicepremiér Vít Rakušan (STAN) se sešli na pivu. A dohodli se na tom…