Huml vypráskal Zaorálka kvůli Ukrajině. A toto následovalo

3. 6. 2014 9:27

Vzápětí poté, co poslanec ČSSD Stanislav Huml na svém blogu ostře kritizoval svého stranického kolegu, ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka za jeho postoj k ukrajinské krizi i k plánu na vytvoření televize, která by vysílala v ruštině pro obyvatele Ukrajiny, se na poslancově profilu na serveru ParlamentníListy.cz objevila řada dotazů. Čtenáře například zajímalo, proč sociální demokracie „hájí zájmy USA“, nebo proč Parlament mlčí k jednostrannému informování České televize.

Huml vypráskal Zaorálka kvůli Ukrajině. A toto následovalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Huml

Anketa

Od jaké výše majetku by měl mít občan ČR povinnost prokazovat jeho původ?

hlasovalo: 7905 lidí

„Proč pravdivě nepřiznáte, že předsedové ČSSD a její vedení hájili mnohokrát zájmy USA v rozporu s mezinárodním právem a proti zájmům téhle republiky a slušných českých občanů?“ zeptal se Humla jeden ze čtenářů a poukázal například na to, že Miloš Zeman v době, kdy byl premiérem, souhlasil s bombardováním Bělehradu. Huml v odpovědi uvedl, že si nemyslí,  že ČSSD hájí zájmy USA. „Přečtěte si náš program, je postaven pro občany této země,“ uvedl.

O zmiňovaném článku poslance Humla jsme informovali ZDE.

Když nedáte Sobotku se Zaorálkem od válu, budu volit jinou stranu!

Poslanec odpověděl i čtenáři, který jemu a jeho stranickému kolegovi Jaroslavu Foldynovi vyjádřil podporu, ale vyzval jej k tomu, aby premiérovi vzkázal, že o jeho hlasy a o hlasy jeho rodiny přišel. „Kvůli té šaškárně s fašistickými pacienty, oblbování lidí dezinformacemi podávané Zaorálkem a ČT….A pokud s panem Foldynou nebudete trochu aktivní a Sobotku s tím Zaorálkem nedáte od válu, tak v podzimních volbách volím jinou stranu opět! Tak do práce!“ napsal čtenář. Huml v odpovědi požádal o trpělivost s tím, že strana je o programu a až v druhé rovině za ním jsou lidé. „Jsem aktivní, jak daleko mi moje postavení dovolí,“ napsal poslanec s tím, že stranický převrat se udělat nechystá, ale naznačil, že by rád změnil směřování sociální demokracie.

Odpověděl i čtenářce, které vadí to, že Parlament nechává veřejnoprávním médiím možnost „obelhávání a jednostranného vysílání“ ohledně Ukrajiny. Huml uvedl, že problematikou veřejnoprávních médií se zabývá mediální výbor, jehož členem není. Přiznal, že jednostranné zpravodajství je bezesporu vidět a že je „ku škodě věci“. Na druhou stranu poukázal na to, že v dnešní době jsou dostupné i jiné informace, než ty, které prezentují veřejnoprávní média.

Krátce poslanec Stanislav Huml reagoval i na otázku „kam p. Zaorálek uklidil ty přivezené z Majdanu“. „Ptejte se pana ministra. Myslím, že už jsou doma.“

Celé znění otázek a odpovědí najdete zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

20:02 Česká televize ustřihla Michala Davida. Ale to nebylo kvůli němu, tvrdí

Česká televize v přímém přenosu odvysílala rozlučku s kariérou tenisty Radka Štěpánka. Té se účastni…