Když vám srdce bije jen občas, zemřete. Pravda o obnovitelné elektřině

18.09.2025 11:04 | Komentář

Pokud vám srdce bije jenom občas, nepřežijete. Pokud civilizace má energii jenom občas, nepřežije také, argumentuje inženýr Tomáš Zítko, spoluautor knihy Na prahu nové civilizace. Čísly i logickými argumenty vysvětluje, proč obnovitelné zdroje, které energii dodávají jen občas, nejsou dostatečné pro normální provoz. A že zelená transformace, kterou plánuje Evropská unie, není záchrana, ale přítěž.

Když vám srdce bije jen občas, zemřete. Pravda o obnovitelné elektřině
Foto: Repro LinkedIn
Popisek: Inženýr Tomáš Zítko

ÚSKALÍ ZELENÉ TRANSFORMACE – ČÁST PRVNÍ

V posledních letech se politici a aktivisté předhánějí v přijímání nejrůznějších ambiciózních cílů, které nám mají zaručit šťastný život v panensky čisté přírodě. Představa je to sice krásná, bohužel ale z říše pohádek.

Realizaci podobných utopických plánů zkoušeli marxisté již ve 20. století například v Sovětském svazu, Číně či Kambodži. Světe, div se – jejich cesta pokaždé místo do nebe vedla rovnou do nejhlubšího pekla. Desítky milionů obětí masakrů a hladomorů, které tehdejší kolektivističtí plánovači vyvolali, však zřejmě nejsou dostatečnou historickou zkušeností pro dnešní stejně zapálené neomarxistické plánovače centralizované v Bruselu. Kdo se z historie nedokáže poučit, musí ji opakovat.

Pokud chcete porozumět problematice zelené transformace, doporučuji přihlásit se na kurz přežití. Co na něm zakusíte? Hlad, žízeň, zimu, únavu – tedy problémy spojené s nedostatkem surovin. Kurz přežití vás totiž nemá naučit nic jiného než jak efektivně hospodařit s energií.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A vy si myslíte, že to ti fanatici pochopí?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseTenzulice , 18.09.2025 12:01:23
Oni se o to ani nepokusí. Vlastně toho ani nejsou schopni.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…