Lékaře je třeba podpořit, ministerstvo s nimi nemluví, zdůrazňuje ČSSD

28.02.2013 14:50 | Zprávy
autor: čtk, mp

Stínový ministr zdravotnictví ČSSD Jan Žaloudík zastává názor, že ministerstvo zdravotnictví nekomunikuje s lékaři o zcela zásadních věcech, jako je třeba financování chodu zdravotnictví. Sociální demokracie proto podle něj podporuje navázání dialogu. Podpořit je třeba také lékaře, kteří na pátek chystají protest, řekl Žaloudík na dnešní tiskové konferenci.

Lékaře je třeba podpořit, ministerstvo s nimi nemluví, zdůrazňuje ČSSD
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

"Ta akce není nijak razantní, že by ohrožovala pacienty, není to žádná forma stávky," soudí Žaloudík. Lékaři si v pátek buď vezmou volno na odpočinek, nebo půjdou na preventivní vyšetření ke kolegům, jinak prý kvůli náporu práce zanedbávají péči o sebe. "Určitě zde nejde o platy lékařů, určitě jde spíše o to, že některé neuvážené kroky a zejména nekomunikace způsobují naprostou rozladu ve zdravotnictví," řekl na dnešní tiskové konferenci. "Protesty lékařů jsou dány jejich znalostí věci a možná, že dřív než občané chápou, co všechno se může ještě za ten rok vládnutí stát," poznamenal.

Čtyři pilíře změn

Podle něj se peníze ze systému vyvádějí například zvýšením daně z přidané hodnoty, nebo tím, že se již několik let nezvyšovala platba za státní pojištěnce. Vadí mu také, že do zdravotnictví nesměřují peníze vybrané na daních z alkoholu a tabákových výrobků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sbíral na raketu Dana, teď chce vzít Rajchla na Ukrajinu

20:53 Sbíral na raketu Dana, teď chce vzít Rajchla na Ukrajinu

Po nedávném promítání dokumentu Velký vlastenecký výlet, který sleduje cestu pochybovačů o válce na …