Okamura zahájil česko-afghánské obchodní a investiční fórum

15.06.2021 15:02 | Ze sítí

Tomio Okamura za přítomnosti afghánských ministrů zahájil v Praze česko-afghánské obchodní a investiční fórum. Hlavním cílem je podpora exportu českých firem a také stabilizace situace v Afghánistánu. „Abychom snížili migraci z této země do Evropy, jelikož pakliže tam bude mír, bezpečí a stabilita, tak budou mít méně důvodů odcházet jinam,“ doplnil Tomio Okamura na Facebooku.

Okamura zahájil česko-afghánské obchodní a investiční fórum
Foto: FOTO: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Tomio Okamura v pořadu Partie Terezie Tománkové.
„Afghánistán je pro mnoho z nás velmi vzdálená země, ale pro nás Čechy a Moraváky je vzdálená jen zeměpisně, jelikož naše srdce jsou historicky u sebe. Mnoho Afghánců v bývalém Československu studovalo. A někteří z nich, jako náš přítel a spoluzakladatel naší česko-slovensko-afghánské obchodní komory inženýr Fawad Nadri u nás dokonce zůstal, založil tu rodinu a pro svou zemi pracuje odsud. Také mnoho Čechoslováků v minulých letech v Afghánistánu pracovalo, a pomáhalo s obnovou země. Naše země, Afghánistán i Česká republika, si mohou vzájemně skutečně být velmi užitečné. Jakkoli je dnes Afghánistán země z části postižená letitými válkami, je to současně země velmi bohatá. Bohatá na schopné a pracovité lidi, je to země bohatá také na suroviny a má obrovský potenciál. A pokud se zde podaří nastolit mír, pak je to země, před kterou je skvělá úspěšná budoucnost. A pro české firmy je to samozřejmě také velká příležitost podílet se na budování afghánské prosperity,“ hovořil Okamura. 
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…