Ondřej Neff o Kateřině Konečné: Komunistické floskule, opepřené Putinovou propagandou

09.01.2025 15:44 | Monitoring

„Kdyby Kateřina Konečná zmizela ze scény, třeba kdyby se přestěhovala do Austrálie a nadále se tam věnovala chovu klokanů, Stačilo! by se muselo přejmenovat na Skončilo! a nebylo by nad čím dumat.“ Ondřej Neff si seskládal českou politickou reprezentaci do latě a zhodnotil její „divadelní“ výkon.

Ondřej Neff o Kateřině Konečné: Komunistické floskule, opepřené Putinovou propagandou
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ondřej Neff

Publicista, komentátor a spisovatel Ondřej Neff se podíval na českou politickou scénu a porovnal ji s hereckou branží. „K divadlu patří herci, bez herců by žádné divadlo nebylo. Zrovna tak by politika nebyla bez politiků. Mezi herci a politiky by měl být zásadní rozdíl v obsahu a cíli jejich práce. Herec se soustřeďuje na podmanivost projevu, jádrem práce politika by měl být program odrážející zájmy voliče,“ popsal Neff roli politika ve společnosti.

Zkonstatoval, že politici se do řemesla herců musejí částečně ponořit. „Ta podobnost profesí je nápadná a politika na schopnosti zaujmout a podmanit publikum závisí,“ napsal Neff na Neviditelném psu ve své pravidelné glose.

A jako dva velké herecké talenty označil koalici Stačilo! a Motoristy.

Nejdříve si na paškál vyvlekl koalici Stačilo! a její předsedkyni Kateřinu Konečnou. „Kdyby Kateřina Konečná zmizela ze scény, třeba kdyby se přestěhovala do Austrálie a nadále se tam věnovala chovu klokanů, Stačilo! by se muselo přejmenovat na Skončilo! a nebylo by nad čím dumat,“ zhodnotil členskou pevnost koalice.

„Konečná se prosadila jako europoslankyně, podle mínění zasvěcených byla v Bruselu úspěšná a užitečná. Zvali ji pak do televize a dalších médií čím dál častěji. Mnohem častěji než předáky jiných dvouprocentních stran mimo parlament,“ udivil se Neff.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…