Rusové rozpoutali šílenství, řekl Zelenskyj. Popsal, co si řekl s Fialou

10.01.2023 9:52 | Ze sítí

Takhle vypadá šílenství! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal, co Rusové předvádějí u města Soledar. Prozradil též, že pokračuje ve svých diplomatických jednáních s partnery. I s českým premiérem Petrem Fialou (ODS). Řekl, o čem spolu debatovali.

Rusové rozpoutali šílenství, řekl Zelenskyj. Popsal, co si řekl s Fialou
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Situace na frontě podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zůstává složitá. Ale díky hrdinství ukrajinských vojáků u Soledaru prý Ukrajina získala další čas na posílení své obrany. Zelenskyj za to vojákům poděkoval. Poděkoval jim za to, že promyšleně tlačí na nepřítele. Protože jde o tlak promyšlený, tak je podle Zelenského udržitelný.

Anketa

Koho nejvíc chcete ve 2. kole volby prezidenta?

hlasovalo: 33840 lidí

„Bachmut a Soledar, Kreminna a Svatove, celkové vyhlídky v Donbasu na příští týdny. Bitva o Donbas pokračuje. A přestože útočníci nyní soustředili své největší úsilí na Soledar, výsledkem této těžké a dlouhé bitvy bude osvobození celého našeho Donbasu,“ přislíbil Zelenskyj. V tomto duchu se prý nesla jednání v generálním štábu.

Poté si ukrajinský prezident položil otázku, čeho vlastně Rusové chtějí v Soledaru dosáhnout?

„Všechno je úplně zničené, nezbyl tam téměř žádný život. A tisíce jejich lidí byly ztraceny: Celá země u Soledaru je pokryta mrtvolami okupantů a jizvami po úderech. Takhle vypadá šílenství,“ sdělil svým spoluobčanům ukrajinský prezident.

Armáda prý také dělá vše pro to, aby do svých plánů zahrnula vybavení, které Ukrajina dostává ze světa a aby se toto vybavení co nejrychleji dostalo na frontu tam, kam je třeba. A to co nejrychleji.

Vedle toho prý Zelenskyj pokračuje ve svých diplomatických jednáních. I s premiérem Petrem Fialou (ODS). Vedle Fialy prý jednal s představiteli Severní Makedonie, Portugalska a Slovinska.

„Se všemi jsem hovořil o zvýšení obranné podpory našeho státu, o nutnosti dovést ruskou agresi k porážce ještě letos a o realizaci všech prvků naší mírové formule – od obnovení územní celistvosti Ukrajiny až po potrestání teroristů za jejich činy,“ prohlásil Zelenskyj s tím, že Rusové nadále napadají Cherson, Očakiv, pohraniční místa v Sumské oblasti a řadu dalších míst.

„Svět ví, že každý den ruské přítomnosti na ukrajinském území znamená smrt, zranění, bolest a utrpení lidí. Ukrajina musí dostat vše, co potřebuje, aby vyhnala teroristy z naší země a spolehlivě ochránila naše lidi před jakýmikoliv plány na ruskou eskalaci. Jsem si jist, že naši bojovníci budou mít tyto zbraně a vybavení na frontě. Velmi brzy,“ pokračoval Zelenskyj.

Státní správa podle ukrajinského prezidenta nadále pracuje na tom, aby se podařilo sladit systémy Ukrajiny se systémy EU. A současně se prý pracuje na přípravě summitu EU – Ukrajina, který má proběhnout v únoru.

Než se rozloučil zvoláním „sláva Ukrajině,“ prozradil ještě, že vyznamenal dalších 573 obránců Ukrajiny. Z toho 283 posmrtně.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

močit na hroby našich osvoboditelů, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusečeněk , 10.01.2023 14:02:51
opěvovat nejhorší vrahy našich otců, podporovat pohrobky hitlera, je šílenství, to neskončí jen pádem do středověku, ale asi i mobilizací a válkou, až hajlujícímu židovi zelinkovi dojdou ukrouši, nemá žádné zábrany, ničeho se neštítí, na což amici spoléhají, jde jim o vzájemné vyhlazení slovanů,vědomně riskují konec civilizace, čína s indií, iránem, ruskem, je největší síla planety

| 8 | 0

Další články z rubriky

Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

20:04 Rusofilové ve střední Evropě... Velký průzkum zjistil hodně drsná čísla

Slovensko je podle obsáhlého mezinárodního průzkumu slovenského think-tanku Globsec nejvíce nakloněn…