Rusové rozpoutali šílenství, řekl Zelenskyj. Popsal, co si řekl s Fialou

10.01.2023 9:52 | Ze sítí

Takhle vypadá šílenství! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popsal, co Rusové předvádějí u města Soledar. Prozradil též, že pokračuje ve svých diplomatických jednáních s partnery. I s českým premiérem Petrem Fialou (ODS). Řekl, o čem spolu debatovali.

Rusové rozpoutali šílenství, řekl Zelenskyj. Popsal, co si řekl s Fialou
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Situace na frontě podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zůstává složitá. Ale díky hrdinství ukrajinských vojáků u Soledaru prý Ukrajina získala další čas na posílení své obrany. Zelenskyj za to vojákům poděkoval. Poděkoval jim za to, že promyšleně tlačí na nepřítele. Protože jde o tlak promyšlený, tak je podle Zelenského udržitelný.

„Bachmut a Soledar, Kreminna a Svatove, celkové vyhlídky v Donbasu na příští týdny. Bitva o Donbas pokračuje. A přestože útočníci nyní soustředili své největší úsilí na Soledar, výsledkem této těžké a dlouhé bitvy bude osvobození celého našeho Donbasu,“ přislíbil Zelenskyj. V tomto duchu se prý nesla jednání v generálním štábu.

Poté si ukrajinský prezident položil otázku, čeho vlastně Rusové chtějí v Soledaru dosáhnout?

„Všechno je úplně zničené, nezbyl tam téměř žádný život. A tisíce jejich lidí byly ztraceny: Celá země u Soledaru je pokryta mrtvolami okupantů a jizvami po úderech. Takhle vypadá šílenství,“ sdělil svým spoluobčanům ukrajinský prezident.

Armáda prý také dělá vše pro to, aby do svých plánů zahrnula vybavení, které Ukrajina dostává ze světa a aby se toto vybavení co nejrychleji dostalo na frontu tam, kam je třeba. A to co nejrychleji.

Vedle toho prý Zelenskyj pokračuje ve svých diplomatických jednáních. I s premiérem Petrem Fialou (ODS). Vedle Fialy prý jednal s představiteli Severní Makedonie, Portugalska a Slovinska.

„Se všemi jsem hovořil o zvýšení obranné podpory našeho státu, o nutnosti dovést ruskou agresi k porážce ještě letos a o realizaci všech prvků naší mírové formule – od obnovení územní celistvosti Ukrajiny až po potrestání teroristů za jejich činy,“ prohlásil Zelenskyj s tím, že Rusové nadále napadají Cherson, Očakiv, pohraniční místa v Sumské oblasti a řadu dalších míst.

„Svět ví, že každý den ruské přítomnosti na ukrajinském území znamená smrt, zranění, bolest a utrpení lidí. Ukrajina musí dostat vše, co potřebuje, aby vyhnala teroristy z naší země a spolehlivě ochránila naše lidi před jakýmikoliv plány na ruskou eskalaci. Jsem si jist, že naši bojovníci budou mít tyto zbraně a vybavení na frontě. Velmi brzy,“ pokračoval Zelenskyj.

Státní správa podle ukrajinského prezidenta nadále pracuje na tom, aby se podařilo sladit systémy Ukrajiny se systémy EU. A současně se prý pracuje na přípravě summitu EU – Ukrajina, který má proběhnout v únoru.

Než se rozloučil zvoláním „sláva Ukrajině,“ prozradil ještě, že vyznamenal dalších 573 obránců Ukrajiny. Z toho 283 posmrtně.

 

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Zkušenosti

Podle všeho se nad vámi stahují mračna a eurokomisařkou zřejmě nebudete. Co říkáte na to, že jste u vládní koalice ztratila podporu? A nemyslíte, že vzhledem k vaší kauze a 0 zkušenostem s politikou byste se nominace měla vzdát sama? Neuvažovala jste o tom? Netvrdím, že nemáte být v politice, ale ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

močit na hroby našich osvoboditelů, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusečeněk , 10.01.2023 14:02:51
opěvovat nejhorší vrahy našich otců, podporovat pohrobky hitlera, je šílenství, to neskončí jen pádem do středověku, ale asi i mobilizací a válkou, až hajlujícímu židovi zelinkovi dojdou ukrouši, nemá žádné zábrany, ničeho se neštítí, na což amici spoléhají, jde jim o vzájemné vyhlazení slovanů,vědomně riskují konec civilizace, čína s indií, iránem, ruskem, je největší síla planety

|  8 |  0

Další články z rubriky

Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

16:04 Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

Pořídit nový byt je kvůli přemrštěným cenám pro dnešní mladou generaci velký problém. S radou nyní p…