Šéf Svobodných Mach se chce sejít s Fialou. Ten dnes bouchl dveřmi v ODS

31.10.2012 14:02

Nabídnou Svobodní členství ve své straně poslanci Radimu Fialovi, který vystoupil z ODS? ParlamentníListy.cz se zeptaly jejich předsedy Petra Macha, který takovou možnost nevyloučil. S Fialou se chce sejít.

Šéf Svobodných Mach se chce sejít s Fialou. Ten dnes bouchl dveřmi v ODS
Foto: Archiv Radima Fialy
Popisek: Bývalý poslanec za ODS Radim Fiala

Rozhodnutí o vystoupení z řad občanských demokratů Fiala oznámil předsedovi ODS a premiérovi Petru Nečasovi v úterý 30. října. "Důvodem jsou názorové rozdíly, které se v poslední době prohloubily především v zásadní otázce zvyšování daní. Na mé rozhodnutí mělo vliv i to,že ODS na různých úrovních není schopna vyvodit hlubší závěry z výsledků posledních krajských voleb," uvedl v prohlášení pro ParlamentníListy.cz.

  • Celé prohlášení poslance Radim Fialy ZDE

Kroky vlády ve věci zvyšování daní a tím porušování klasických pravicových principů nejhlasitěji kritizují právě Machovi Svobodní. Ti však prý aktuálně vedle případného Fialova členství řeší jinou věc. "Já bych spíše uvažoval o tom, zda nám nedá podpis na petici pod kandidaturu Ladislava Jakla na prezidenta, protože se může stát, že neseženeme včas 50 tisíc podpisů, proto je možnost mít dvacet podpisů poslanců, už se nám podepsal Michal Doktor. Mohli bychom jít proto touto cestou, už jsme se obrátili na několik dalších a oslovím tedy i pana Fialu," řekl redakci Petr Mach.

"Ohledně případného členství, nejdříve se s ním spojím, musím zjistit, jaké má myšlení, jak v minulosti hlasoval a tak dále. My standardně členství nenabízíme, ale jsme rádi, když k nám přijde někdo, kdo uvažuje stejně, ale určitě pro mě bude zajímavé si s ním popovídat právě s ohledem na to, že pro nás je aktuálně užitečné sehnat eventuálně dvacet podpisů poslanců, kteří by podpořili Ladislava Jakla," konstatoval.

Mach prý sám ani neví, jestli by vůbec Radim Fiala do Strany svobodných občanů chtěl, nicméně, jak uvedl, hodlá se s ním sejít.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

10:21 Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

V novém díle své Hejma show se komentátor Ondřej Hejma obul do předvolebních kampaní. Ta od SPOLU mu…