STAN a TOP 09 nynější předlohu předložily před měsícem v souvislosti s výměnou ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou (oba za ANO). S tím souvisely obavy, že by nová ministryně mohla odvolat vedoucí státní zástupce kvůli kauze Čapí hnízdo premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše.
Novela počítá s tím, že vedoucí státní zástupce by bylo možné odvolat pouze po rozhodnutí kárného senátu. Předloha také vymezuje funkční období vedoucích státních zástupců. V případě nejvyššího státního zástupce by to bylo deset let, u ostatních sedm let.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Alkohol
Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána
Další články z rubriky
10:25 „Už toho mám dost.“ Summit NATO přirovnán k festivalu ve Varech
„Je to divadlo jako v Karlových Varech. Naše ‚dvojdelegace‘? Čirá fraška…“ I to zaznělo v souvislost…
- 4:44 Důvěryhodný „práskač” a „ti správní novináři.” Sněmovna zápasí s dědictvím po Fialovi
- 20:08 Alena Schillerová: Slib platí. A s daněmi to bude takto
- 17:20 „Už si osvojuje cenzorské manýry.“ Ivan Hoffman varuje před AI
- 10:07 Macinka na poslední chvíli zasáhl. Jak je to s údajnými „penězi pro Ukrajinu“
- 4:48 Macinka hodil vidle do projektu Fialovy vlády, o němž jste neslyšeli


