Tady nejde jen o moc, tady jde o kriminál. Šéfredaktor Plesl rozebírá, proč tolik politiků v posledních dnech propadlo hysterii

13.05.2017 6:53 | Zprávy
autor: vef

Jde nejen o moc. Některé aktéry motivuje hlavně strach, že jim jde o kriminál. To konstatuje šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl v dnešním komentáři pro MF Dnes v souvislosti s aktuální politickou krizí.

Tady nejde jen o moc, tady jde o kriminál. Šéfredaktor Plesl  rozebírá, proč tolik politiků v posledních dnech propadlo hysterii
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jaroslav Plesl

Plesl úvodem svého komentáře poznamenává, že jestli se v těchto dnech někdo v Česku válí smíchy, jsou to komunisté. „S pobavením sledují politickou bitku, v níž proti sobě stanuli na jedné straně prezident s ministrem financí a na straně druhé předseda vlády se zbytkem politické scény s výjimkou KSČM. Pro komunisty je totiž jistým zadostiučiněním sledovat, jak se většina parlamentních stran snaží z regulérní politické hry vyšachovat Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Totéž komunisté zažívají od roku 1989 a jistě teď mají radost, že už ve svém dosud jednočlenném klubu nejsou sami,“ poznamenal Plesl s tím, že komunisté mohou na současné politické situaci jen vydělat, na úkor ĆSSD.  

Hnacím motorem mnoha vlivných aktérů této politické atomové války je pak podle Plesla strach, nikoli pouhý boj o moc. „Proto je také v současném dění tak silně přítomen prvek iracionality, který se projevuje například ve zdánlivě nevyzpytatelném chování Bohuslava Sobotky,“ dodal v souvislosti s tím, že premiéra je třeba vnímat jako reprezentanta vlivové skupiny, která dlouhá léta měla a má pod kontrolou klíčový český podnik – energetickou společnost ČEZ. A právě o tuto společnost se tu podle něj hraje. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…