Teď bude pořádné horko. USA zabily elitního íránského generála. A už se to mele...

03.01.2020 11:19 | Zprávy
autor: mp

Agentura Reuters přinesla informaci že, americké síly při leteckém útoku usmrtily velitele íránských elitních jednotek Kudse Kásima Sulejmáního. Dá se předpokládat, že tento incident nezůstane bez odezvy. Opoziční demokraté v Kongresu již bijí na poplach.

Teď bude pořádné horko. USA zabily elitního íránského generála. A už se to mele...
Foto: pixabay.com
Popisek: Írán

Kásim Sulejmání, velitel íránských elitních jednotek, zemřel po vzdušném útoku amerických sil na vojenský konvoj. Agentura Sulejmáního označila za hlavního architekta snah rozšiřování íránského vlivu na Blízkém východě a předpokládá, že jeho zabití notně zvýší napětí mezi USA a Íránem. Útok by mohl ovlivnit především americké spojence v regionu – Izrael a Saúdskou Arábii.  

Během útoku zemřel také velitel iráckých milicí Abú Mahdí Muhandis.

Novinář Jiří Hošek na sociální síti Twitter upozornil, že americký prezident Trump schválením této akce kopl do vosího hnízda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šejna zpovídal chvilkaře. U otázky na ČT ho chytil do pasti

18:50 Šejna zpovídal chvilkaře. U otázky na ČT ho chytil do pasti

Mladý pravicový aktivista Adam Šejna z Restartu Česko debatoval s příznivci spoku Milion chvilek pro…