Útočili v mešitě, v synagoze, ve stánku s kebabem... Redaktorka našla shodu u těchto zabijáků: Neměli ženskou

22. 2. 2020 11:27

Střelci do lidí v Hanau, v Oslu, v Torontu či v Christchurch byli frustrovaní muži bez žen, rozkrývá redaktorka Mladé fronty Dnes Jana Šafaříková. Že měli problém navázat vztah s ženami, usuzuje na základě „manifestu“, který po sobě zanechali nebo se na nějaký odvolávali. 

Útočili v mešitě, v synagoze, ve stánku s kebabem... Redaktorka našla shodu u těchto zabijáků: Neměli ženskou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto
reklama

Podle Šafaříkové ti „střelci do lidí“ během celého života po nějaké známosti sice toužili, ovšem bezvýsledně.

To lze říct o útočníkovi na mešity v novozélandském městě Christchurch v březnu 2019 a k útoku v německém Halle na synagogu i na stánek s kebabem v říjnu 2019. Nebo o vrahovi, jenž si vybíjel vztek s dodávkou na pěší zóně v Torontu před dvěma lety, stejně jako o řádění Anderse Breivika na norském ostrově Utoya v roce 2011.

A naposledy také k útoku na dva arabské bary v německém Hanau. Tobias Rathjen, 43letý Němec, jenž během středeční noci zastřelil celkem deset lidí včetně své matky, před činem napsal: „Nikdy jsem neměl žádnou ženu. Kompromis, že bych se spokojil s nějakou méně atraktivní, nepřipadal v úvahu. Chtěl jsem mít to nejlepší, nebo vůbec nic,“ uvedl ve svém ilustrovaném „manifestu“, který zveřejnil na internetu.

Vztah se ženami mu podle jeho popisu úmyslně kazily tajné služby, které ho, podle jeho přesvědčení, permanentně sledovaly.

Anketa

Šli byste se zbraní v ruce bojovat za naši zemi?

29%
27%
hlasovalo: 10273 lidí
Frustrace z neexistujícího vztahu se projevuje i v širších souvislostech. „Porodnost. Pokud si z mého manifestu zapamatujete jedinou věc, pak tuhle: porodnost se musí změnit,“ uvedl před útokem střelec z Christchurch. Jinak prý podle něj hrozí, že bělochy převálcují ostatní rasy jednoduše tím, že se rozmnožují rychleji.

To zmiňuje i útočník z Halle a ve svém anglicky namluveném videu dodává: „Může za to feminismus. Ten je důvodem masové imigrace.“ 

O feminismu hovořil před devíti lety i masový vrah Anders Breivik, který zastřelil 69 účastníků letního tábora mladých socialistů. V textu, který zanechal a kde osvětlovat svou frustraci způsobenou současným světem a motiv útoku, uvedl, že hnutí za práva žen způsobilo islamizaci Evropy.

„Gratuluji vám, Evropanky. Úspěšně jste zesměšnily své vlastní syny a potlačily jejich mužské vlastnosti. Tím jste ale nevkročily do své vlastní nirvány, ale do pekla islamismu.“ Breivik dostal nejvyšší možný trest – 21 let. Psychiatrické vyšetření u něj prokázalo narcistickou a asociální poruchu osobnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…