V ČT mi chtěli zatrhnout obsadit do filmu Johna Boka. Režisér Hřebejk odhaluje

26.07.2022 18:12 | On-line
autor: kas

Režisér Jan Hřebejk se na festivalu v Karlových Varech rozhovořil o filmových producentech. Poukázal na to, že z historie si lidé pamatují hlavně ty dobré filmy. Ale mrzí ho, že se vytrácí filmový střed, tedy něco mezi velkoprodukcí s obrovským marketingem a filmy točenými na koleně. Vzpomenul si také, jak mu do natáčení „kafrali“ z ČT. Pár slov ztratil také k hnutí STAN. Zklamal ho Petr Hlubuček, který způsobil, že „taková pakáž jako Tomio Okamura může dvacet hodin mluvit v Parlamentě a pořád bude mít co říct“.

V ČT mi chtěli zatrhnout obsadit do filmu Johna Boka. Režisér Hřebejk odhaluje
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi

Hřebejk souhlasil, že se točí moc filmů, ale málo kvalitních filmů. To prý není nic specificky českého. Podotkl, že aby byl film dobrý, musí být jak dobře napsaný, tak zahraný, a navíc ještě musí mít dobrý marketing, aby se dostal do kin. Což u řady filmů nevyjde. Poznamenal, že lidem se zdá, že dřív bylo líp, protože vzpomínají na filmy, které obstály v testu historií. Že by se točilo málo dobrých filmů, ho tedy netrápí.

Spíše ho straší to, že se rozevírají nůžky mezi až průmyslovou tvorbou filmů s velkým marketingem a tvorbou filmů tak nízkonákladových, že už je to na nich vidět. Hřebejkovi vyhovuje to „něco mezi“, které právě mizí.

V každé televizi podle něho funguje korporátní myšlení. „Do věcí, do kterých by vám ani ve snu nenapadlo, aby vám někdo kafral, tak do toho kafrá,“ posteskl si Hřebejk. „Já už jsem z toho na nervy, protože vím, že to nevede k lepšímu,“ dodal režisér. Například v ČT si stěžovali, když do malé role obsadil disidenta Johna Boka. A když se ptal proč, z ČT přišla odpověď, že Bok je neherec. Hřebejk podotkl, že neherci byli i v jeho předchozích filmech a ČT ustoupila. Ale kdyby nebyl proslavený, prý by mu Boka zatrhli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

103 596 Kč si naúčtoval úřad v Brně za dotaz o neziskovce

9:24 103 596 Kč si naúčtoval úřad v Brně za dotaz o neziskovce

Blížící se sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně vyvolává silné kontroverze. Občané se obracejí…