Václav Klaus napsal, o co prý ve skutečnosti šlo národní bance

17.12.2013 15:07 | Zprávy
autor: mp

Bývalý prezident Václav Klaus znovu zkritizoval intervenci České národní banky. Má totiž za to, že skutečným cílem bankéřů nebylo bojovat s údajně hrozící deflací, tedy poklesem cen, ale spíše snahou umazat za pomoci rostoucí inflace narůstající dluhy, které pak nemusí splácet ti, kteří je způsobili.

Václav Klaus napsal, o co prý ve skutečnosti šlo národní bance
Foto: VŠO
Popisek: Václav Klaus na Vysoké škole obchodní v Praze

Pod hlavičkou Institutu Václava Klause sepsal exprezident text, v němž si klade otázku, co členy bankovní rady České národní banky vedlo k tomu, že tak výrazným způsobem oslabili korunu. Prý to byl strach z deflace, tedy poklesu cen, při němž lidé čekají, že budou klesat dál a neutrácejí své úspory.  Klaus však tento důvod považuje spíše za zástupný. Podstata problému je podle jeho názoru jinde.

Celý text si můžete přečíst ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Každý stát má své hrdiny.“ Hněv Polska na Ukrajině neberou vážně

7:45 „Každý stát má své hrdiny.“ Hněv Polska na Ukrajině neberou vážně

Rozhodnutí ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského udělit jedné ukrajinské jednotce čestný tit…