Výsměch pražským radním. Posezení na asfaltu na křižovatce nikoho neláká. Něco k tomu napsal i Ovčáček

13.08.2020 16:24

Kde jinde si v klidu posedět na kávičku než uprostřed frekventované křižovatky. Pokud se vám to jeví jako strašlivý nesmysl, který ve skutečnosti nemohl vytanout na mysli vůbec nikomu, pletete se. Úředníci na pražských Malvazinkách dostali přesně tento nápad. A teď se diví, že stolky a židličky určené k posezení uprostřed rušné křižovatky nikoho k posezení nelákají. Nápad už okomentoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A nebyl sám.

Výsměch pražským radním. Posezení na asfaltu na křižovatce nikoho neláká. Něco k tomu napsal i Ovčáček
Foto: Repro Twitter
Popisek: Posezení na křižovatce před supermarketem na Malvazinkách

Před pár týdny vedení Prahy pod taktovkou Pirátů, Prahy sobě, TOP 09 a STAN rozhodlo o stravebním zásahu na Smetanově nábřeží, kde si teď lidé mohou posedět tam, kde dříve jezdila auta.

Anketa

Vážíte si Spojených států amerických coby klíčového spojence ČR?

9%
91%
hlasovalo: 36299 lidí

Volný prostor původe vymezovaly černožluté bloky, které se v jiných městech mohou využít např. k zastavení teroristického útoku a dnes jej vymezují také květináče s květinami. Úprava je již celé týdny terčem vtipů i kritiky.

A přestože se ještě ani po debatě o Smetanově  nábřeží zcela neusadil prach, je tu další pokus o zkrášlení veřejného prostoru. Jen jde pravděpodobně o zkrášlení, o které téměř  nestál. Jde o posezení na pražských Malvazinkách, které většinou zeje prázdnotou. Informuje o tom server Novinky.cz, který nechal prostor pro nějaký čas sledovat.

Zkuste si tam ve vedru sednout, asfalt, bez stínu. Kdo tohle vymyslel, nikdy v těch místech fyzicky asi ani nebyl,“ komentuje odpočinkové místo Daniela Vágnerová na Facebooku.

Na vedro sálající z asfaltu, kterým je zalita křižovatka šesti ulic, si stěžovalo více lidí. Navzdory tomu bylo rozhodnuto, že posezení zůstane na místě až do konce září.

A pokud už si lidé nestěžují na vedro, reptají, že v oněch místech dřív nenacházeli místo k parkovaní před obchodem, ale teď nemají kde zaparkovat vůbec.

Je však třeba říci, že někteří lidé novou úpravu veřejného prostoru vítají. „Je to úplně super, protože to bude využité. Ten ostrůvek tady vůbec nebyl hezký,“ zaznělo.

Místostarosta Prahy 5 za hnutí ANO Lubomír Brož přislíbil, že město bude řešit jak zachování parkovacích míst, tak vytvoření stínu u posezení.

Hradní mluvčí už nápad okomentoval způsobem sobě vlastním.

„Jde o další nabubřelost vládců Prahy. Nikoho se neptají a své progresivistické nápady rovnou nadiktují. Připomíná to akci Mládež vede Brno z roku 1949. Potlesk zazní od aktivistů a neziskovek, klíčových spojenců současných pražských mocných,“ vypálil Ovčáček.

Jiří Ovčáček promlouvá

Internetový komentátor Ondřej Tesárek také přispěl se svou troškou do mlýna.

„Rozpálené asfaltové plochy jsou mé nejoblíbenější odpočinkové místo. Jsem rád, že se na druhé straně ulice efektivně využívá stín pro ochranu plastových kontejnerů. Všechno správně,“ poznamenal ironicky.

Ondřej Tesárek promlouvá

Ekonom Pavel Paterka si položil otázku, zda byl nejlepší nápad vybudovat posezení uprostřed rušné křižovatky. „Pár velmi malých, ale velmi hlasitých zájmových skupin určuje, že je trendy měnit město tímto směrem. Dává to ale smysl uprostřed křižovatky?“ otázal se.

Pavel Paterka promlouvá

V podobném duchu se vyjádřil ekonom Martin Slaný. „Když vy posezení u tramvají, tak my posezení na křižovatce u Alberta! Praha 5 komunitně žije!“ konstatoval. A přidal smailíka.  

Martin Slaný promlouvá

Jan Emmer, knihovní a občasný sportovec, jak sám sebe označil, kanonádu zavřel. „Ta magořina z Národní je snad infekční ... přitom je vedle krásná hospoda s velkou stíněnou zahradou, jestli mne paměť neklame...“ konstatoval.

Jan Emmer promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…