Zkoušel zapálit Mariánský sloup, dostal za to podmínku. Nesouhlasí, takže soud bude pokračovat

25.07.2020 8:53 | Zprávy
autor: vef

Podmíněný roční trest si odnesl od Obvodního soudu pro Prahu 1 muž, který před měsícem založil oheň u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Informaci přinesla ČT24. Muž s výší trestu nesouhlasí.

Zkoušel zapálit Mariánský sloup, dostal za to podmínku. Nesouhlasí, takže soud bude pokračovat
Foto: Robert Troška
Popisek: Vztyčení Mariánského sloupu v Praze

Muže soud potrestal za výtržnictví a poškození cizí věci. „Výkon jednoletého trestu byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání 30 měsíců a dále byl obžalovanému uložen trest propadnutí věci,“ řekla k tomu mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková. Kvůli tomu, že muž trest odmítl přijmout a podal proti němu odpor, případ bude před obvodním soudem pokračovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus o zhoubné politice Fialy. S výzvou Macinkovi

7:20 Václav Klaus o zhoubné politice Fialy. S výzvou Macinkovi

Bývalý prezident Václav Klaus ve vánoční epizodě podcastu Chuť moci varuje před eskalací války v Evr…